У Венесуелі спецслужби затримали голову парламенту після заяви про готовність стати президентом

Поділитися
У Венесуелі спецслужби затримали голову парламенту після заяви про готовність стати президентом Голову Національної Асамблеї Хуана Гуаїдо перехопили по дорозі на мітинг опозиції © Juan Guaidó / Twitter
Главу Національної Асамблеї звільнили через дві години після затримання.

Співробітники спецслужб Венесуели, підконтрольних президенту Ніколасу Мадуро, затримали голову парламенту країни Хуана Гуаїдо. Опозиційного політика перехопили, коли він прямував на мітинг у неділю, 13 січня.

Затримання відбулося на тлі зробленої Гуаїдо 11 січня заяви про готовність брати участь у виборах президента після того, як Національні Збори відмовилося визнавати Ніколаса Мадуро легітимним главою держави.

Через дві години після того, як з'явилася інформація про затримання голови парламенту, Гуаїдо повідомив, що його вже звільнили.

"Я вже вдома, в рідному штаті Варгас. Режим намагався мене зупинити, але ніхто і ніщо не зупинить нас. Ми продовжимо боротьбу за майбутнє Венесуели", - написав голова Національної Асамблеї на своїй сторінці у Twitter у неділю, 13 січня.

10 січня президент Венесуели Ніколас Мадуро прийняв присягу глави держави, церемонію якої проігнорували всі західні лідери, а також частина венесуельського істеблішменту.

Контрольований опозицією парламент Венесуели визнав незаконним другий термін президента країни.

4 січня міністри закордонних справ 12 держав Латинської Америки заявили про те, що їхні уряди не визнають другий термін президентства Мадуро, і закликали його передати владу Національній асамблеї. На знак солідарності з парламентом Венесуели туди прибули 20 дипломатів зі США, Канади, Японії, Італії і Німеччини. У Брюсселі заявили, що ЄС не визнає Мадуро легітимним президентом Венесуели.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Віце-президент США Майк Пенс назвав вибори шахрайством, а в Державному департаменті заявили про те, що не збираються визнавати їхню легітимність. У листопаді США запровадили нові санкції проти режиму Мадуро у Венесуелі. Президент Дональд Трамп підписав указ про заборону транзакцій із венесуельським борговими зобов'язаннями.

Згодом Європейський Союз відновив широкі санкції проти Венесуели. Зокрема, ембарго на постачання зброї і заборону на поїздки, заморожування активів 18 посадовців, відповідальних за порушення прав людини, за підрив демократії і верховенства права.

Докладніше про поглиблення кризи у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі