У Стамбулі, Анкарі, Ізмірі, Антак'ї та інших містах Туреччини поновилися антиурядові виступи. У столиці знову було піднято в небо поліцейські вертольоти.
Вертольоти патрулювали проспект Дікмен, де збиралася юрба, а також район Мамак на околиці міста, де напередодні вночі поліція штурмувала барикади маніфестантів.
У Мамаці населення протестує проти будівництва мечеті і релігійного комплексу, які спонсорує консервативний сунітський рух Феттулаха Гюлена. Маніфестанти звели барикади біля будмайданчика і зміцнюють їх, поки поліція перебуває в очікуванні штурму.
Найбільш напружена ситуація склалася в Ізмірі і Антак'ї. У цих містах силовики вже застосували сльозогінний газ і водомети для розгону натовпу. Але маніфестанти продовжили скандувати антиурядові гасла, вимагати відставки прем'єр-міністра Тайіпа Ердогана і спробували пройти на центральні вулиці.
У Стамбулі, який є центром протестів, ситуація поки залишається спокійною. Кілька тисяч людей з вечора почали збиратися на площі Кадикей в азійській частині міста на мітинг протесту у пам'ять про загиблого в Антак'ї 22-річного Ахмета Атакана. За повідомленнями, поліція в Кадикеї готується розігнати натовп.
Атакан брав участь у протестах і зірвався з даху житлового будинку. Він, як і всі загиблі у червні маніфестанти, став для супротивників Ердогана символами опору і свідченням свавілля поліції. У місцях найбільш активних протестів люди вигукують або пишуть на стінах гасла: "Поліцейські-вбивці, забирайтеся звідси".
Нагадаємо, 6 червня перший адміністративний суд Стамбула задовольнив позов об'єднань турецьких архітекторів, містобудівників та ландшафтних інженерів проти міністерства культури і туризму Туреччини. Позивачі вимагали заборонити створення пішохідної зони на площі Таксім, яке тривало до того моменту вже вісім місяців, і разом з тим зведення військових казарм у парку Гезі. Це рішення було оприлюднено офіційно лише 3 липня. Чи подало міністерство апеляцію, не повідомляється.
Вирубування дерев в парку Гезі почалася пізно увечері 27 травня. Влада має намір збудувати там новий будинок і розмістити торговий центр або соціальні заклади. У відповідь на дії будівельників у парку зібралися протестувальники, які вирішили перешкодити ліквідації парку. Після того, як мирних демонстрантів жорстко розігнала поліція, акції протесту стали більш численними і перекинулися на інші міста Туреччини. Опозиціонери вимагали не тільки зберегти парк Гезі, але і відправити уряд у відставку. !zn
Читайте також:
У Туреччині суд дозволив вирубати парк Гезі в Стамбулі, протести через який охопили півкраїни
У Стамбулі знову застосували сльозогінний газ проти демонстрантів
Стамбул: поліція знову застосувала газ і водомети для розгону демонстрантів