Зловмисники завжди вміють шукати вигоду. На початку пандемії коронавірусу шахраї продавали неякісні медичні маски та підробні тести на COVID-19. Зараз виникла нова загроза, Інтерпол попереджає про те, що на чорному ринку можуть продаватися підробні вакцини проти коронавірусу, пише The Washington Post.
Поліція Китаю та Південної Африки вилучила тисячі доз фальшивих вакцин – і це, на думку правоохоронців, було лише "верхівкою айсберга".
Нещодавно поліція Південної Африки вилучила зі складу біля Йоганнесбурга 400 флаконів, у яких було близько 2400 доз підроблених вакцин, йдеться в повідомленні Інтерполу. Незаконне сховище також включало неякісні 3М маски. Південноафриканські офіцери затримали трьох громадян Китаю та одного громадянина Замбії, яких підозрюють у шахрайстві.
У Китаї поліція знайшла великий склад підробленої вакцини та заарештувала близько 80 підозрюваних під час недавньої перевірки на виробничому майданчику, повідомив Інтерпол.
"Попри те, що ми продовжуємо виявляти подібні махінації та блокувати дії зловмисників, це лише вершина айсберга, коли мова йде про злочини, пов'язані з вакцинами від COVID-19", - заявив генеральний секретар Інтерполу Юрген Сток.
У грудні правозахисники попереджали про ймовірне зростання загрози злочинності, пов'язаної з коронавірусними вакцинами, "оскільки пандемія вже спричинила безпрецедентну активність шахраїв". У звіті Інтерполу зазначається, що випадки продажу підроблених вакцин вже розпочались.
«Окрім небезпеки замовлення потенційно небезпечних для життя речовин, аналіз відділу кіберзлочинності Інтерполу показав, що з 3 тисяч веб-сайтів, пов’язаних з інтернет-аптеками, які підозрюються у продажу підробних ліків та медичних виробів, близько 1700 містили інші кіберзагрози, такі як фішинг та шкідливе програмне забезпечення", - повідомили у відомстві.
Інтерпол неодноразово наголошував, що вакцини проти коронавірусу не можна купувати або продавати через Інтернет, і закликав громадськість повідомляти про такі випадки злочинної діяльності.
Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала, що глобальний ринок підроблених ліків «коштує» близько 200 мільярдів доларів на рік. Попри те, що зазвичай більшість підробних медичних виробів походять з Азії, в грудні Інтерпол зазначив, що пандемія коронавірусу стимулює зростання незаконної торгівлі ліками у Східній Африці.
Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».