Про це на сторінках Forbes пише оглядач Мелік Кейлан, нагадуючи, що в часи Холодної війни Захід зрозумів, що Москва координує свої дії в усьому регіоні Східного Блоку, посилюючи свій вплив у таких місцях, як Тбілісі. Тоді вчинки Кремля розглядатися цілісно і надавали їм серйозного значення. Сьогодні ж можна заробити погану славу, якщо почати стверджувати, що Росія спланувала конфлікти по всьому світу заради своїх геостратегічних цілей.
Оглядач пропонує розглянути останні події, щоб зрозуміти, наскільки координовані дії Кремля в різних конфліктах. По-перше, після встановлення перемир'я на Сході України, раптово почалося російське втручання у війну в Сирії. Перед місцевими виборами в Україні російська пропаганда накинулася на голову Одеської облдержадміністрації Михеїла Саакашвілі з вигаданими обвинуваченнями. І такі ж необґрунтовані обвинувачення були використані для виправдання поведінки Тбілісі проти опозиційного телеканалу "Руставі-2", редакція якого поділяє погляди Саакашвілі.
"Ще один інцидент – жахлива катастрофа літака з російськими туристами на борту, організований "Ісламською державою" - одразу ж призвів до атак проросійських бойовиків в Україні. Водночас почався пропагандистський потік роздумів про те, що ЦРУ і британська розвідка MI6 могли влаштувати теракт", - йдеться в статті.
Автор зауважує, що пропагандистська машина Кремля працює дуже продумано і злагоджено. Спочатку увагу росіян відволікають, а потім дезінформують. Приміром, перед місцевими виборами в Україні в грузинській пресі з'являється інформація, нібито колишній президент Саакашвілі закликав у телефонній розмові до насильницького перевороту в Грузії. Джерелом цієї інформації названо Wikileaks Ukraine.
"Не варто пропускати повз увагу те, що Саакашвілі балотувався в мери Одеси, виступаючи проти проросійського кандидата. Місцеві вибори в Україні дуже важливі для Москви. Але дезінформація проводиться через Грузію, при цьому відбувається спроба зімітувати демократичний голос з народу в дусі Майдану завдяки припису "Wikileaks Ukraine", - йдеться в статті.
Автор додає, що пізніше виявилося, що інформація про "злого" Саакашвілі фактично вперше була опублікована з ІР-адреси в Росії. Але пропаганда на той час вже досягла мети. Вона змогла переконати багатьох, що якщо Саакашвілі закликає в Грузії до насильства, то і в Одесі він зробить те ж саме.
"Саме так працює геостратегія Кремля. В часи Холодної війни ми це розуміли. Час зрозуміти це знову", - пише оглядач.
Тим часом, видання The Times писало, що самопроголошеному "вуличному бійцю" Путіну розіб'ють ніс у Сирії. "Путін здатен розв'язувати війни, але закінчувати їх не вміє. Тому доктрина "бий першим" не допоможе Путіну завоювати повагу і він увійде в історію як руйнівник держав".
В цей же час, на сторінках Bloomberg оглядач Леонід Бершидський писав, що втрати Росії в Сирії можуть змусити Путіна покинути Асада. Він нагадує, що у випадку з Україною Кремль різко заперечував будь-які дані про загибель російських солдатів. Але у випадку з Сирією, вторгнення в яку Москва не приховує, замовчувати навіть незначні жертви не вдасться. Відмова вшанувати пам'ять російських солдатів була б неприйнятною для суспільства.
Раніше інформаційна агенція Reuters повідомляла про перших загиблих росіян в Сирії. Представники опозиційної організації "Сирійська обсерваторія з прав людини" підтвердили факт загибелі росіян, проте не привели деталей. Між тим, за інформацією спостерігачів, мова йде не про представників регулярної армії, які воюють в Сирії, а про добровольців.
У той же час українська розвідка повідомила про загибель 26 російських військових у Сирії зі складу 810 окремої бригади морської піхоти (Севастополь) Берегових військ Чорноморського флоту.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.