Армія США провела другі успішні випробування нової модифікації ракети-перехоплювача SM-3, призначеноъ для боротьби з балістичними ракетами середньї дальності. У Пентагоні назвали випробування "ключовим моментом" у розвитку протиракетної оборони США, говориться в прес-релізі компанії виробника Raytheon.
Ракету-перехоплювач було випущено з борту есмінця John Finn ВМС США в Тихому океані, і вона успішно вразила ціль – бойову ракету, випущену з західного узбережжя Гавайських островів.
Розробка нової модифікації SM-3 ведеться з 2006 року спільними зусиллями американської та японської компаній. Її перші випробування відбулися на початку 2017 року. Модифікація Block IIA має замінити попередні версії ракети SM-3, що стоять на озброєнні Армії США. Ракета оснащена сенсорним обладнанням високої чутливості, ефективною системою відсіювання помилкових цілей.
Ракетами цього класу будуть оснащені бойові кораблі ВМС США і Японії, а також система протиракетної оборони "Іджіс" у Польщі.
Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності(РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.
У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.
Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.
У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.