У Швеції відновили прикордонний контроль через «серйозну загрозу безпеці»

Поділитися
У Швеції відновили прикордонний контроль через «серйозну загрозу безпеці» Фото ілюстративне
Озвучена урядовцями мета таких заходів – допомогти виявити потенційних зловмисників і таким чином запобігти можливим терористичним атакам.

Швеція заявила, що відновлює тимчасовий прикордонний контроль на поромних терміналах, в аеропортах та інших пунктах в’їзду до цієї скандинавської країни, оскільки «досі існує серйозна загроза громадському порядку та внутрішній безпеці», передає ABC News.

Уряд Швеції заявив, що тимчасовий контроль почнеться негайно і триватиме до 11 листопада, а це означає, що мандрівники повинні будуть показувати паспорти та візи протягом 6 місяців.

Урядовці не згадали в своєму публічному повідомленні конкретної загрози, але зазначається, що ситуація з безпекою в європейському регіоні країни є "надзвичайно серйозною, а загальний рівень терористичної загрози в Швеції залишається підвищеним".

Міністр юстиції Морган Йоханссон зазначив, що потрапивши в європейську зону без паспортних поїздок, відому як Шенгенська зона, люди можуть відносно вільно пересуватися між 26 країнами — 22 країнами Європейського Союзу, а також Ісландією, Ліхтенштейном, Норвегією та Швейцарією. Відновлення прикордонного контролю "створює умови для виявлення та контролю тих, хто бажає в'їхати в країну", - сказав Йоханссон. «Це також може допомогти виявити потенційних зловмисників і таким чином запобігти можливим терористичним атакам».

Швеція планує влітку подати заявку на членство в НАТО

Нещодавно ми повідомляли, що, за даними ЗМІ, не лише Швеція, а й Фінляндія планує влітку подати заявку на членство в НАТО. Однак прем'єрка Андерсон відмовилася це підтверджувати. Генсек Альянсу  Єнс Столтенберг вже встиг прокоментувати потенційне розширення оборонного блоку. Він зазначив: якщо згадані країни вирішать подати заявку на вступ, то можуть розраховувати на позитивну відповідь.

Тим часом The Times пише, що міфічний страх Росії стосовно розширення кордонів НАТО, який став одним із приводів військової агресії проти України, втілюється у життя. За іронією долі, цьому посприяла саме РФ.

Якихось декілька років тому, питання приєднання двох територіально прилеглих до РФ скандинавських країн вважалося дискусійним. Однак після відкритого російського вторгнення в Україну воно набуває ознак однозначності. Війна в Україні змусила переглянути питання безпеки, занепокоєння відчувають передусім "потенційні цілі" РФ. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі