Зустріч пройшла на околицях Вашингтона, повідомляє лояльне до Демократичної партії видання New York Times з посиланням на два джерела.
Йдеться про зустріч голови Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна з директором Національної розвідки США Деном Коутсом і іншими службовцями американської спецслужби. Про що вони говорили джерела видання не повідомили.
У свою чергу, посольство Росії у США викрило візит Наришкіна через повідомлення у Twitter. У ньому російські дипломати процитували слова посла Анатолія Антонова, який сказав телеканалу "Россия 1", що Наришкін і його американські колеги "обговорили спільну боротьбу з тероризмом". Антонов не назвав імен американців, з якими проводилася зустріч.
Центральне розвідувальне управління США не коментує інформацію. В офіці Коутса сказали, що не будуть обговорювати графік керівників розвідки. Але наголосили, що "будь-які контакти з іноземними розвідувальними управліннями відбуваються відповідно до закону США і після консультацій з відповідними департаментами і агенціями".
Новини про таємний візит Наришкіна в Америку посилили конфлікт адміністрації Дональда Трампа і його прихильників в Республіканській партій з демократами через розслідування втручання Москви у американські вибори в 2016 році.
Лідер меншості в Сенаті Чак Шумер вимагає, щоб адміністрація "негайно відповіла на питання", з якими американськими чиновниками зустрічався Наришкін, чи були серед них представники Білого дому і Національної ради безпеки США і про що вони говорили.
За словами Шумера, головне питання в тому, чи пов'язаний візит Наришкіна якось з рішенням адміністрації Трампа не запроваджувати нові санкції проти Росії, чого вимагає закон, який Конгрес ухвалив минулого року.
"Росія втрутилася в наші вибори. Ми наклали санкції на голову її зовнішньої розвідки. А потім адміністрація Трампа запрошує його на вальс через наші парадні двері", - сказав Шумер.
Як повідомлялося, 30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівський звіт".У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентарів та 96 "олігархів", - наближених до президента Росії Володимира Путіна.
Президент РФ Володимир Путін назвав складання списку "недружнім актом" і заявив, що за кожним з тих, хто потрапив в цей перелік, стоять звичайні росіяни. Таким чином, на його думку, у список внесли все населення країни.
У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівського доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.
Президент Петро Порошенко висловив подяку США за новий список представників російської влади і наближених до неї олігархів. Крім того, глава України також розраховує на відповідні рішення з боку європейських партнерів.
Про можливі наслідки "кремлівської доповіді", читайте в матеріалі "Дзеркало тижня. Україна" "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?".