У Сенаті показали резолюцію, що скасовує Північний потік 2

Поділитися
У Сенаті показали резолюцію, що скасовує Північний потік 2 © gazeta.ru
Резолюція підкреслює важливість свободи судноплавства в Чорному морі після атаки РФ українських кораблів.

У верхній палаті Конгресу США сенатори Республіканської і Демократичної партій представили резолюцію, яка закликає скасувати проект "Північний потік 2", за яким передбачено будівництво газопроводу в Балтійському морі з Росії до Німеччини.

Резолюція закликає до скасування "Північного потоку 2" і підкреслює важливість свободи судноплавства в Чорному морі після того, як російські прикордонники в районі Керченської протоки в листопаді минулого року атакували і захопили три українських судна. Захоплених в полон українські моряків досі утримуються в Росії.

У Комітеті Сенату з міжнародних відносин повинні розглянути резолюцію вже на наступній зустрічі. Противники "Північного потоку 2" в США побоюються, що газопровід послабить підтримку України, позбавивши Київ зборів за транзит газу.

Проект російського "Газпрому" перебуває в центрі міжнародної уваги з тих пір, як п'ять років тому Росія анексувала український Крим. Німеччина намагається посилити підтримку проекту з будівництва газопроводу, пише Reuters.

Адміністрація президента США протидіє російському проекту. Посли США в Німеччині, Данії і ЄС у четвер закликали країни Євросоюзу голосувати проти проекту, пише Deutsche Welle. Адміністрація Трампа неодноразово критикувала угоду між Німеччиною і Росією про будівництво газопроводу "Північний потік-2". У Вашингтоні підкреслювали, що Берлін добровільно ставить себе в залежність від російського газу.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - € 9,5 млрд.

Нагадаємо, що у кінці цього тижня, як і передбачалося, Румунія, головуюча у ЄС, має намір винести на голосування поправку до газової директиви, яка буде обговорюватися на зустрічі 28 країн. Це питання буде внесено після зустрічі послів ЄС.

Зустріч представників країн-членів ЄС має відбутися в п'ятницю, 8 лютого. Період робочого рівня обговорення питаннязакінчується і переходить на рівень політичний, якому понад рік перешкоджали попередні голови в ЄС - Австрія і Болгарія.

Поправка стосується тих змін у директиві, згідно з якими всі газопроводи у ЄС, включно з їхніми морськими частинами, повинні бути охоплені енергетичним пакетом Європейського союзу.

Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" виступає Україна,оскільки це може загрожувати нашої енергетичної безпеки - Росія може закрити транзит газу через Україну.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі