Зустріч представників країн-членів ЄС має відбутися в п'ятницю, 8 лютого. Період робочого рівня обговорення питання закінчується і переходить на рівень політичний, якому понад рік перешкоджали попередні голови в ЄС - Австрія і Болгарія, повідомляє Польське Радіо з посиланням на джерела.
Поправка стосується тих змін в директиві, згідно з якими всі газопроводи в ЄС, включаючи морські їх частини, повинні бути охоплені енергетичним пакетом Європейського союзу.
Поправку запропонувала група з 13 країн, якій для її схвалення потрібна підтримка Іспанії, Франції та Італії. Якщо на Іспанію та Італію можна сподіватися, з урахуванням деяких умов, то чи буде підтримка Франції, поки що неясно.
Раніше США назвали "Північний потік-2" загрозою для європейської безпеки - політичним, а не економічним проектом.
Повідомлялося, що Держдеп США підтримує Україну і сподівається, що інші країни відмовляться від газопроводу "Північний потік-2".
Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" виступає Україна, оскільки це може загрожувати нашої енергетичної безпеки - Росія може закрити транзит газу через Україну.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".