"Згідно з документом, оператори зв'язку та "організатори поширення інформації" повинні протягом півроку зберігати взагалі всю передану інформацію, тобто і запису телефонних дзвінків, і зміст смс-повідомлень. Протягом трьох років вони також зобов'язані зберігати відомості про переданих даних. Нарешті, компанії повинні допомогти ФСБ розшифрувати весь трафік. Проти нового закону виступили найбільші російські інтернет-компанії - Mail.ru і "Яндекс", а також профільні асоціації РАЕК і РОЦИТ і навіть робоча група "Зв'язок та ІТ" при Уряді Росії", - йдеться в тексті петиції.
Автори зазначають, що "цей закон суперечить Конституції Російської Федерації і абсолютно даремний з технічної точки зору". Крім того, підкреслюється, що реалізація цього закону потребує величезних грошей, може призвести до банкрутства багатьох інтернет-компаній і знизити дохід держави від одержуваних від них податків.
7 липня президент РФ Володимир Путін підписав раніше затверджені Держдумою"антитерористичні" поправки в законодавство, відомі як "пакет Ірини Ярової". Затверджений документ передбачає введення ряду жорстких норм з метою "боротьби з тероризмом".
Раніше видання Die Welt писало, що прийнятий в РФ "пакет законів Ярий" дозволяє спецслужбам веститотальне стеження за населенням.