У Росії неофіційно скоротили військові витрати на 10 % - WSJ

Поділитися
У Росії неофіційно скоротили військові витрати на 10 % - WSJ Падаючий рубль і слабка економіка змушує Кремль урізати свої амбітні плани © the-day-x.ru
Росія хвалиться своєю військовою могутністю, скорочуючи на неї бюджет.

Процес модернізації військової сфери в Росії наткнувся на перешкоду – скорочення витрат, чому посприяли економічні проблеми РФ через західні санкції, пише видання The Wall Street Journal.

На цьому тижні російські збройові компанії представили свої нові товари, в тому числі безпілотні літальні апарати, вертольоти і зенітно-ракетні комплекси. У цьому році на відкритті Міжнародного авіаційно-космічного салону на аеродромі президент РФ Володимир Путін пообіцяв, що Росія буде просувати модернізацію свого оборонного сектору і оснащувати свої збройні сили кращими і більш потужними технологіями.

"Але незважаючи на те, що країна демонструє свої "силові" проекти, слабкі рубль і економіка змушує Кремль урізати свої амбітні плани по здійсненню багатомільярдної військової модернізації", - йдеться в статті.

Видання наводить приклад: Міністерство оборони Росії відмовилося від свого початкового замовлення винищувачів Сухий Т-50 (замість 100 буде куплено тільки 12).

"У той час як Росія офіційно заявила про скорочення свого бюджету на закупівлі озброєнь або на наукові дослідження і розробки у військовій промисловості, чиновники цієї сфери кажуть, що держкомпанії попросили зменшити їх витрати на 10%", - йдеться в статті.

"Бюджет не скоротився, але ми можемо робити все менше і менше на те, що нам виділяють", - говорить Рафель Мірзоян, інженер концерну радіоелектронних технологій, який базується в Ставропольському краї.

У 2011 році Росія почала амбітну програму переозброєння з метою оснащення більш потужною технікою щонайменше 75% своїх збройних сил до 2020 року, план витрат був розписаний на $ 680 млрд. Модернізація охопила широкий спектр космічних проектів, ракетних програм і винищувачів наступного покоління Т-50.

Але різке падіння цін на нафту ввігнало в "шок" російську економіку, в той час як західні санкції додали додаткове навантаження на деякі з найбільших підприємств Росії, в тому числі на деякі оборонні підприємства, які в даний момент перебувають в "чорних списках".

Неясно, наскільки здійснення планів Росії залежить від доступу до імпортних комплектуючих і технологій, які зараз недоступні через санкцій. За словами експерта, директора CAST Руслана Пухова, у Росії не вистачає фінансових ресурсів, інтелектуальних і технологічних на здійснення всіх проектів. "Ви можете замахнутися на здійснення десяти проектів, але реалізувати максимум п'ять", - так він оцінив плани Росії по модернізації військової сфери.

У червні німецька газета Die Zeit писала, що Росія не представляє серйозної загрози для сил НАТО в Європі. У російських Збройних сил не вистачає особового складу, союзників і можливостей для того, щоб серйозно загрожувати навіть країнам колишнього Варшавського договору, йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі