Російський президент Володимир Путін звинувачує в структурних економічних проблемах Росії західні держави, пише оглядач Кеннет Рапоза для Forbes.
Рапоза зазначає, що, згідно з очікуваннями експертів, економіка Росії опиниться в рецесії наступного року. "Західні держави наклали санкції на найбільші енергетичні компанії і банки Росії за її дії в Східній Україні. А тепер Володимир Путін звинувачує їх (західні країни - ред.) у своїх проблемах. Ці проблеми Росія повинна була вирішити десять років тому, ще за президента Дмитра Медведєва, який обіцяв диверсифікувати російську економіку", - пише оглядач.
Автор зазначає, що сьогодні Росія переживає відтік капіталу і "витік мізків". Навіть великі проекти енергетичної інфраструктури Росії (будівництво "Південного потоку") були скасовані.
Рапоза підкреслює, що може бути Росії і вдалося анексувати український Крим і отримати вплив на Сході України, але разом з цими "придбаннями", РФ отримала труднощі у всіх інших відносинах.
Заборона на імпорт продуктів харчування з ЄС і США міг би штовхнути Росію шукати нових торгових партнерів у сфері агробізнесу. Але влада РФ була дуже зайнята припрошуванням китайців до укладення енергетичного договору. "Шкода, що Росія і Китай, як торгові партнери, близькі один до одного, як Міжнародна космічна станція на Місяці", - іронізує автор публікації.
"Коли справа доходить до Заходу, Росія набуває менталітету жертви", - каже Рапоза.
У виданні Washington Post оглядачі Майкл О'Хенлон і Джеремі Шапіро окреслили шлях дій для Вашингтона, щоб покласти край конфлікту. "Існує дуже багато загроз для Центральної Європи і для російсько-західного співробітництва. Ми не починали цей конфлікт, але ми можемо прийняти заходи, щоб різко підвищити ймовірність його припинення", - писали вони.
"Тим не менш, як тільки це станеться, закінчення конфлікту, російські політики повинні, нарешті, вирішити, який тип країни вони хочуть побудувати. Хочуть вони бачити Росію країною з високотехнологічним обладнанням (яка займається дослідженнями Марсу), або бачити країну, яка все ще залежить від продажу товарів, щоб зводити кінці з кінцями", - резюмує оглядач.
Під час свого звернення до Федеральних зборів Путін заявив, що Захід влаштував би інші конфлікти, щоб стримати зростання впливу" його країни.
Видання The Economist писало, що антиамериканізм став стовпом ідеології Кремля. Звинувачуючи Захід в економічних труднощів Росії, Путін відволікає росіян від внутрішніх проблем країни.