У РФ закрили газету, яку очолює лауреат Нобелівської премії миру

Поділитися
У РФ закрили газету, яку очолює лауреат Нобелівської премії миру

Російський засіб масової інформації "Нова газета" припиняє свою роботу до закінчення російсько-української війни, повідомляється в Telegram-каналі видання.

Зупинити роботу журналістам довелося через два не до кінця обґрунтовані «попередження» Роскомнагляду.

«Ми отримали ще одне попередження Роскомнагляду. Після цього ми зупиняємо випуск газети в мережах та на папері – до закінчення “спеціальної операції на території України”», - йдеться у повідомленні ЗМІ.

Приводом для другого попередження стала нібито «згадка НКО-іноагента без маркування», при цьому РКН не уточнив, про який саме мова йдеться.

У 2021 році головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов отримав Нобелівську премію миру за «зусилля щодо збереження свободи думки як неодмінної умови для демократії та миру». Коли почалася повномасштабна війна, Муратов заявив, що продасть свою медаль на аукціоні, щоб перерахувати отримані гроші до фонду допомоги біженцям з України.

Звернення Муратова до колег у зв'язку із призупиненням роботи:

Дорогі співучасники! Ми з вами протрималися 34 дні в умовах «спеціальної операції», в умовах військової цензури. Ми так разом із вами вирішили, відповідаючи на запитання: «закриватися чи продовжувати». 96% нас із вами проголосувало – продовжувати. Не могла "Нова" покинути аудиторію. І ми працювали. У місцях проведення бойових дій, у прикордонних районах. Ми оцінювали втрати та руйнування. Намагалися зрозуміти – як наш народ допустив одразу дві війни: в Україні загарбницьку, а в Росії, у нас вдома, майже громадянську. Розкол пройшов по народу та по сім'ях. Ми шукали відповіді на питання: чому у нас виховання завжди лише військово-патріотичне і ніхто не чув про «мирно-патріотичне». Як вийшло, що садять за плакати «Ні війні!»? Чому переслідують, я сформулював би, «за розпалювання миру»? Ми разом пережили найтрагічніші дні в нашій історії. Безслідно це пройти не могло. Ми отримали попередження так званого Роскомнагляду. А сьогодні – друге. Що це означає? Це означає, що ми змушені призупинити випуск газети та не оновлювати сайт та наші соціальні мережі до закінчення бойових дій на території України. Іншого виходу немає. Для нас, і, знаю, для вас – це страшне та важке рішення. Але треба зберегти нас один для одного. Ваша підтримка є важливою як ніколи. Без вас – не виживемо. Дякую, і до зустрічі!

Цензура в Росії під час війни досягла сюрреалістичного рівня: масово блокуються ЗМІ, які називають війну Росії проти України "війною", а не "спецоперацією", людей арештовують за плакати "Ні війні!", а журналістам можуть заборонити публікувати інтерв'ю з іноземними політиками, як це сталося вчора з інтерв'ю, яке взяли у президента Володимира Зеленського – Генпрокуратура РФ вже рпочала розслідування проти тих, хто його таки опублікував.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі