В Радбез ООН офіційно внесли проект резолюції з іранської ядерної програми, повідомив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін.
На його думку, голосування може відбутися на початку наступного тижня. Однак вказівки з столиць і офіційної домовленості про це ще немає, додав він.
Те, що голосування за проектом резолюції відбудеться на початку наступного тижня, повідомляв раніше міністр закордонних справ Ірану Джавад Зариф.
Девід Херценхорн на сторінках Washington Post пише, що Росія намагається отримати користь від договору з Іраном. Угода відкрила двері для іранської атомної енергетики, чого Росія домагалася роками. Також у Москві згадали американські виправдання розміщення системи ПРО в Європі. У Москві були переконані, що оборонна протиракетна система загрожує Росії, в той час як у Вашингтоні пояснювали, що вона покликана захистити від іранських загроз.
14 липня Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".
Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Дане питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Так, раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.
У той же час, заблокувати угоду ще можуть в Конгресі США, де її різко притиковали. Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.
Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.
Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іранський X-фактор.
Ядерна угода передбачає обмеження Ірану на збагачення урану строком на вісім років.