Посольство США в Україні відреагувало на звернення президента Росії Владіміра Путіна до нації, в якому той обґрунтовував нібито «штучність» України як держави.
Російський лідер знову повторив маніпулятивні та відверто антинаукові твердження про «один народ» і «Україну придумав Лєнін». Виступ Путіна був просякнутий неприкритою відразою до України, якої не спостерігалося у висловлюваннях на адресу США.
Американські дипломати вирішили провести Путіну маленький «урок історії» та оприлюднили у Twitter порівняння історичних досягнень Києва та Москви у різні періоди.
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) February 22, 2022
2017 року між офіційними акаунтами України та Росії у Twitter відбувся аналогічний обмін іронічними повідомленнями. Підставою стали спроби Путіна «приватизувати» княжну Анну Ярославну, а разом із нею і всю історію Русі.
«Освічена французька публіка знає про русскую Анну – королеву Франції; молодша дочка нашого великого князя Ярослава Мудрого була дружиною Генріха I і внесла істотний внесок у розвиток Франції, будучи однією з засновниць щонайменше двох європейських династій – Бурбонів і Валуа, одна з яких досі править в Іспанії», - заявив він на зустрічі з президентом Емануелем Макроном.
На це одкровення французький лідер відповів, що у Франції королеву Анну знають як Anne de Kiev, не як «російську королеву». Після цього акаунт України запропонував Росії згадати послідовність історичних подій.
When @Russia says Anne de Kiev established Russia-France relations, let us remind the sequence of events pic.twitter.com/nBKhQdyKql
— Ukraine / Україна (@Ukraine) May 30, 2017
Картина світу Путіна не виходить за рамки російського інформаційного поля. Президент РФ не розуміє, чому НАТО розширилося всупереч готовності РФ поділити Східну Європу зі США та спокійно торгувати вуглеводнями. Навіщо Захід робить «зелений» перехід усупереч доступності викопних джерел енергії. Чому демократичні зміни української влади не дозволяють РФ відновити контроль над Україною.
Роздратоване нерозуміння Путіним цих процесів, з одного боку, створює загрозу непередбачуваних воєнних дій. Але, з іншого боку, в цьому є певний стримуючий Росію чинник: дії в умовах нерозуміння можуть виявитися занадто ризикованими. Докладніше читайте у статті Олексія Іжака «Пресконференція Путіна: які сигнали отримала Україна» у ZN.UA.