Лідер Демократичної юніоністської партії Північної Ірландії Арлін Фостер заявила, що країна відмовляється підтримувати угоду щодо виходу Великобританії зі складу Європейського союзу в її нинішньому вигляді, повідомляє Reuters.
За словами Фостер, якщо ця угода буде представлена в британському парламенті для ратифікації, представники юніоністської партії проголосують проти неї.
"У сформованій ситуації ми не можемо підтримати те, що пропонується з питань митниці та згоди, і щодо ПДВ відсутня ясність. Ми будемо продовжувати працювати з урядом, щоб спробувати укласти відповідну угоду, яка працює на Північну Ірландію і захищає економічну і конституційну цілісність Сполученого Королівства", - заявила Фостер напередодні зустрічі представників ЄС і Великобританії на саміті.
Повідомляється, що для ратифікації угоди по Brexit в парламенті, який складається з 650 членів, прем'єр-міністру Великобританії Борису Джонсону необхідно 320 голосів. На даний момент Джонсон не має більшості. ДЮП представлений в британському парламенті 10 членами. Позачергове засідання парламенту, на якому ухвалюватиметься рішення з Brexit відбудеться 19 жовтня.
16 жовтня, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландської кордону після виходу Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу. Згідно з домовленостями, вниз по Ірландського моря буде проходити митний кордон. Пропозиція передбачає, що Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.
Зазначимо, Королева Сполученого Королівства Єлизавета II підтримала намір глави уряду Великобританії Бориса Джонсона вивести країну з Євросоюзу 31 жовтня.
Раніше повідомлялося про те, що прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон планує укласти угоду Brexit на наступному тижні протягом доби після саміту країн Європейського союзу.
В ЄС готові надати Британії нову відстрочку для доопрацювання угоди, але рішення тільки за парламентаріями.
Нагадаємо, що процедура виходу Об'єднаного Королівства зі Європейського Союзу триває вже близько трьох років після того, як в країні пройшов загальний референдум. На референдумі британців висловилися за вихід держави з Євросоюзу.