Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має намір просити депутатів британського парламенту підтримати будь-який варіант угоди щодо Brexit, яке він планує укласти на наступному тижні протягом доби після саміту країн Європейського союзу, повідомляє британське видання The Times.
Сьогодні, 12 жовтня, Джонсон має намір представити парламенту пропозицію щодо голосування. У ній він буде просити підтримки будь-якої угоди, укладення якої планується на 17-18 жовтня. При цьому він планує просити депутатів прийняти також умови закону, який зобов'язує прем'єра вимагати чергової відстрочки Brexit, якщо угоду не буде укладено.
Як повідомив президент Франції Еммануель Макрон, ЄС до кінця тижня розгляне питання про можливості оновлення угоди про Brexit і прийме рішення. На його думку, переговори потрібно провести максимально швидко, щоб побачити, чи не порушить нову угоду принципи ЄС.
Минулого тижня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оприлюднив новий план виходу країни з ЄС, в якому пропонується вирішення питання кордону між Ірландією та Північної Ірландією. А видання The Guardian повідомило, що прем'єр має намір просити ЄС про продовження строків Brexit.
Своєю чергою Джонсон заявив, що Євросоюзу не слід обманюватися, що Brexit затримається після 31 жовтня. Проте закон вимагає, щоб він просив відкласти вихід, якщо угоду не погодять до 19 жовтня.
Нагадаємо, 18 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію про "упорядкований Brexit". Тепер Велика Британія зможе відстрочити вихід з ЄС за наявності "конкретної мети". Наступного дня Борис Джонсон і Жан-Клод Юнкер домовилися, що Сполучене Королівство вийде з Євросоюзу з угодою щодо Brexit.
23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв перегони за лідерство в Консервативній партії. Наступного дня королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром. Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсона і його політичних успіхи.
Джонсон є одним з найпослідовніших прихильників виходу Британії з ЄС. Уряд Терези Мей він залишив після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом. Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.
Докладніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".