У Південній Кореї слідчі затримали президента Юн Сок Йоля

Поділитися
У Південній Кореї слідчі затримали президента Юн Сок Йоля © EPA-EFE/KIM HONG-JI
Юн і низка південнокорейських високопосадовців перебувають під слідством.

У середу, 15 січня, слідчі Південної Кореї заарештували президента Юн Сок Йоля, якому було оголошено імпічмент, повідомляє Reuters.

Юн та низка південнокорейських високопосадовців перебувають під слідством за підозрою в організації заколоту та зловживанні владою.

Затримання Юна — перший в історії Південної Кореї арешт чинного президента, став черговою дестабілізаційною подією для однієї з найбільш динамічних демократій Азії, попри те, що країна має історію судового переслідування й ув'язнення своїх колишніх лідерів.

Після того, як південнокорейські законодавці проголосували за імпічмент Юна через його спробу оголосити в країні воєнний стан, президент перебував у своїй резиденції під захистом “армії” особистої охорони, яка заблокувала попередню спробу арешту.

Юн заявив, що зрештою погодився з'явитися на допит, аби уникнути насильства, після того, як понад три тисячі поліцейських прийшли до його резиденції в середу для чергової спроби затримання. Водночас він назвав незаконним розслідування, яке проводить Управління з розслідування корупції серед високопосадовців.

Юн покинув свою резиденцію і прибув до офісу Управління з розслідування корупції серед високопосадовців — тепер слідчі органи мають 48 годин на його допит, після чого вони повинні отримати ордер на затримання президента на строк до 20 днів або ж звільнити Юна.

Адвокати президента назвали ордер на арешт незаконним.

Жителі Південної Кореї спостерігали за черговою спробою арешту Юна: сотні тисяч людей дивилися прямі трансляції, на яких видно, як автобуси з поліцейськими прибували до резиденції.

Коли місцеві телеканали повідомили про затримання, між прихильниками президента і поліцією біля резиденції сталися невеликі сутички.

Попри опитування, які показують, що більшість жителів Південної Кореї не схвалюють оголошення Юном воєнного стану і підтримують його імпічмент, політичне протистояння мотивує прихильників президента, а його партія “Сила народу” також покращує позиції.

Згідно з опитуванням Realmeter, результати якого були оприлюднені в понеділок, 13 січня, підтримка партії “Сила народу” склала 40,8%, тоді як підтримка головної опозиційної Демократичної партії - 42,2%. Розрив менший, ніж було, наприклад, минулого тижня, коли він становив 10,8%.

Парламент Південної Кореї 14 грудня проголосував за імпічмент Юн Сок Йоля. Тепер Конституційний суд країни повинен вирішити: відсторонити Юна від посади чи поновити його повноваження. 

Виконувачем обов'язків президента спочатку став прем'єр Хан Док Су, але 27 грудня південнокорейський парламент проголосував за усунення Хана від влади. Наразі виконувачем обов'язків глави держави є перший заступник прем'єра, міністр економіки та фінансів Чхве Сан Мок. 

Детальніше про кризу в Південній Кореї та, зокрема, про наслідки для Києва розповідала в статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР" Наталія Бутирська.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі