У ПАР зафіксували новий штам коронавірусу. Він більш мутований, ніж "Дельта"

Поділитися
У ПАР зафіксували новий штам коронавірусу. Він більш мутований, ніж © unsplash.com
Ще в червні випадки захворювання ним виявили в Англії та Китаї. 

У Південно-Африканській республіці зафіксували новий мутований штам коронавірусу, пише Reuters. Він є більш заразним та стійким до дії вакцин. 

Мутований варіант хвороби, який вже назвали C.1.2, виявили науковці Національного інституту інфекційних хвороб у Квазулу-Наталі. Перші випадки інфікування ним зафіксували в травні у провінціях Мпумаланга і Гаутенг. Вже в червні випадки захворювання штамом почали з'являтися в провінціях Квазулу-Наталь і Лімпопо, а також в Англії та Китаї.

Зараз тривають лабораторні дослідження, аби визначити ступінь небезпеки цього штаму. Також необхідно з'ясувати, на скільки добре цей варіант нейтралізується антитілами та чи є він стійким до імунітету вакцинованої людини. 

За даними ЗМІ, структура нового штаму подібна з "Дельтою", проте він більш мутованих. 

"Поширеність нового штаму в пробах, які були перевірені, на даному етапі дуже низька, поки що", - прокоментував заступник генерального директора Міністерства охорони здоровʼя Анбал Піллей. 

Попередні результати досліджень фахівці вже передали у ВООЗ. 

Нагадаємо,  керівник дослідницької групи з вакцин на кафедрі педіатрії в Оксфордському університеті Ендрю Поллард зазначив, що на сьогоднішній день досягнути колективного імунітету до COVID-19 неможливо через штам "Дельта", оскільки він заражає вакцинованих людей. Наявні вакцини не захищають людину повністю від зараження вірусом, але забезпечують певний ступінь захисту.

Катарські вчені переконують, що Moderna ефективніша у випадку зі штамом "Дельта", ніж Pfizer. Проте смертельних випадків через цей штам не виявлено після щеплення обома вакцинами.

Національна служба охорони здоров'я (NHS) Англії повідомила, що вакцини проти коронавірусу від Pfizer-BioNTech таAstraZeneсa в більш ніж 90% випадках здатні запобігти зараженню новим штамом вірусу Delta. 

Детальніше про те, чи готова Україна до нової хвилі коронавірусу; чому охоплення вакцинацією літніх людей і лікарів досі залишається досить низьким; чи потрібно вакцинуватися українцям, які вже перехворіли й мають антитіла; про правила комбінації вакцин від різних виробників і тому, чи безпечно робити щеплення від коронавірусу дітям і вагітним, а також про те, що загрожує країні через зниження активності вакцинації від інших захворювань, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з Федором Лапієм

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі