У четвер, 1 жовтня, командувач збройними силами Норвегії адмірал Хаакон Бруун-Ханссен заявив, що його країна повинна модернізувати оборонні здібності, так як нарощування Росією озброєнь в Арктиці робить ситуацію у сфері безпеки ще більш невизначеною, передає Reuters.
"Наш східний сусід нарощує військові можливості, зокрема, у близьких до нас регіонах. Вони продемонстрували, що готові використовувати військову силу для досягнення політичних цілей", - сказав Бруун-Ханссен.
За його словами, для збройних сил Норвегії необхідно виділити додатково понад 21 млрд дол протягом наступних 20 років для того, щоб підтримувати на відповідному рівні оборонні здібності.
Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.
Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".