Відмова парламенту Великої Британії підтримати варіант Brexit без угоди з Європейським союзом, який називають "жорстким Brexit", може згуртувати європейців і британців, вважає міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр.
"Після дебатів, повних суперечностей, і голосування сьогоднішній день може стати поворотним моментом: відмова від Brexit без угоди більшістю від різних партій об'єднає мільйони у Великій Британії і Європі. Створить надію і солідарність", - написав Альтмаєр в Twitter.
У вівторок законодавці проголосували проти внесеної Мей поправки до договору щодо Brexit 391 голосами проти 242.
У середу на голосування в Палаті громад виноситься питання про можливості Brexit без нової угоди з ЄС. Якщо члени парламенту підтримають такий сценарій, то Brexit відбудеться 29 березня 2019 року без яких би-то не було домовленостей з Брюсселем. Якщо ж депутати відкинули можливість виходу з ЄС без угоди, то їм належить ще одне голосування. 14 березня вони вирішать, чи попросити Лондону у Брюсселя перенести дату Brexit на більш пізній термін.
Велика Британія має вийти з ЄС в 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року.
Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".