У Німеччині шахраї викрали мільйони євро з програми допомоги бізнесу за часів пандемії. Вони оформляли державну допомогу на реальні фірми, але зі своїми підставними банківськими даними.
Влада призупинила виплати по декількох програмах фіндопомоги, повідомило міністерство економіки Німеччини. Уряд пояснив цей вимушений захід виявленням великої кількості шахрайства, пише DW.
"У деяких випадках виникає підозра, що державні гроші на отримання допомоги були неправомірно перенаправлені", - відзначали в міністерстві.
Виплати поставили на паузу для компаній, які звернулися за ними в листопаді і грудні. Призупинення почалося з 5 березня, проте кількість фірм, яких це торкнулося, не називається, додає Reuters.
Федеральне об'єднання середнього бізнесу розкритикувало призупинення виплат, оскільки це ставить у скрутне становище підприємців. Цю позицію підтримала і німецька опозиція.
Офіційно уряд не назвало суму збитків, але видання Business Insider писало, що мова йде про мільйони євро. Шахраї реєструвалися на сайті Мінфіну з фейковий даними і оформляли допомогу для фірм. Компанії гроші не отримали, оскільки вони були спрямовані на рахунки злочинців.
За даними ЗМІ, до шахрайства причетні та податкові консультанти, від яких уряд вимагає перевірки заявки на отримання допомоги.
Раніше повідомлялося, що в Німеччині з 8 березня знову послаблюються коронавірусне обмеження, дозволено працювати книжковим і квітковим магазинам, магазинам садових товарів, косметичних салонів, автошкіл, повідомляє Європейська правда.
Решта магазинів, за винятком продовольчих і аптек, а також готелі, ресторани та інші заклади поки залишаться закритими.
Подальше обмежене відновлення діяльності буде дозволено в регіонах, де семиденна захворюваність не перевищує 100 нових заражень на 100 тисяч осіб.
За останні 7 днів в розрахунку на 100 тисяч населення зареєстровано 68 випадків. 22 грудня 2020 цей показник досягав найвищого значення - 197,6.
Також прем'єри кількох федеральних земель закликають зробити вакцину AstraZeneca доступною для всіх бажаючих через те, що в пріоритетних групах від неї багато відмов, повідомляє Spiegel.
У Німеччині чітко визначені пріоритетні групи, які повинні першими отримати щеплення. Але через те, що багато хто з них не хочуть вакцинуватися препаратом AstraZeneca, ростуть побоювання, що ці дози будуть лежати на складах невикористані, тоді як інші люди продовжують чекати своєї черги.