У Німеччині побоюються атак на енергетичну інфраструктуру

Поділитися
У Німеччині побоюються атак на енергетичну інфраструктуру © «Газпром»
На думку глави МВС Німеччини Ненсі Фезер, екстремісти можуть використовувати в своїх цілях зниження поставок російських енергоносіїв і побоювання з приводу майбутньої зими.

На тлі побоювань через майбутній опалювальний сезон у Німеччині не виключають атак на об'єкти енергетичного сектора.

"Ми маємо бути готовими до можливих нападів на газові термінали та іншу критичну інфраструктуру", - попередила міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер в інтерв'ю газеті Bild am Sonntag, опублікованому в неділю, 14 серпня, повідомляє DW.

За її словами, у Берліні допускають ймовірність "цілеспрямованих атак на енергетичний сектор або спроб екстремістів використати у своїх цілях легітимний протест, як це було під час коронавірусної кризи". Однак масових протестів та заворушень вона не очікує, зазначається далі.

Глава МВС Німеччини також зазначила, що загроза з боку РФ, яка веде повномасштабну війну проти України, призвела і до змін у німецькій політиці внутрішньої безпеки. "Ми повинні захистити себе від масштабних кампаній з дезінформації та кібератак з боку Росії", - наголосила вона.

Фезер відзначила успішну роботу німецьких сил безпеки у цій сфері: з початку війни в Україні не було жодної великої кібератаки Росії, що вдалася, на німецькі системи.

У відповідь на розв'язану РФ війну проти України Євросоюз різко обмежив постачання російських енергоносіїв. Зокрема, повністю припинено імпорт російського вугілля, а також суттєво обмежено постачання нафти. Крім того, країни ЄС та Брюссель вживають заходів щодо відмови від російського газу.

У свою чергу "Газпром" в односторонньому порядку вже припинив постачання до низки країн ЄС і значно знизив обсяг експорту газу до деяких інших країн, зокрема до Німеччини.

ЄС ухвалив надзвичайний план щодо скорочення споживання природного газу, який передбачає, що всі країни ЄС добровільно скоротять споживання газу на 15 відсотків з початку серпня до березня 2023 року порівняно із середнім споживанням за останні п'ять років у цей період. За підрахунками Єврокомісії, таким чином країни Євросоюзу мають загалом заощадити 45 млрд кубометрів газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі