П'ятий пакет санкцій у дії: Європа припиняє купувати вугілля в Росії

Поділитися
Попри енергетичну кризу, члени Євросоюзу готові пришвидшити темпи скорочення використання викопного палива. 

Країни - члени Євросоюзу відсьогодні, 10 серпня, припиняють купувати вугілля в Росії. Обмеження імпорту сировини було узгоджене ще в рамках п'ятого пакету санкцій у квітні поточного року. Попри енергетичну кризу, в Європі вбачають у цьому можливість скоротити споживання викопного палива, про це під час брифінгу повідомив речник Єврокомісії Ерік Мамер.

«Як не парадоксально, але російське вторгнення в Україну допоможе нам прискорити відхід від викопного палива», - заявив речник.

Європейські країни, ще до початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, погодили намір побудувати екологічно безпечну економіку до 2050 року. Через це більшість країн Євросоюзу скоротили виробництво електроенергії за допомогою вугілля, адже це спричиняє значні викиди вуглецю в атмосферу. Проте через ситуацію, яка склалася у 2022 році, ЄС дозволили тимчасово повернутися до використання викопного палива, аби зменшити вплив стрімкого зростання цін на енергоносії.

За попередніми оцінками, обмеження торкнуться 25% російського експорту вугілля. Замість РФ, Євросоюз імпортуватиме сировину з ПАР, Колумбії та Австралії. Натомість Росія знайшла «нових клієнтів», Індія та Туреччина готові купувати в неї викопне паливо.

Європа ж намагається зменшити наслідки енергетичної кризи та зменшити вплив залежність від російського палива шляхом збільшення імпорту нафти з Саудівської Аравії та Іраку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі