Правопопулистская партія "Альтернатива для Німеччини" (АдГ) набирає 20,8% голосів. Вона зможе сформувати другу за величиною фракцію після правила до теперішнього часу Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), обігнавши таким чином Меркель ХДС. У СДПН, до якої належить прем'єр-міністр землі Ервін Зеллеринг - 30,6% голосів.
Ліва партія і "зелені" набирають, відповідно, 13,2% та 4,8% голосів. Ліберали з Вільної демократична партія (Вдп) отримали 3% голосів, так само як і праворадикальна Націонал-демократична партія Німеччини (НДПН). Для ультраправих вибори 4 вересня були можливістю захистити свій останній бастіон на земельному рівні. У місцевому парламенті НДПН була представлена з 2006 року, проте на цей раз вона не подолала 5-відсотковий бар'єр і не потрапила в ландтаг.
Таким чином, земельний парламент Мекленбурга - Передньої Померанії проходять чотири партії: ХДС, СДПН, АдГ і Ліва партія.
З 2011 року при владі в Мекленбурзі - Передній Померанії перебувала коаліція соціал-демократів і християнських демократів. Зараз СДПН отримує в 71-місцевому ландтазі 26 місць, ХДС - 16, Ліва партія - 11 місць. Такого результату партіям достатньо, щоб зберегти наявну коаліцію. АдГ, яка може розраховувати на 18 місць у земельному парламенті, змінити розклад сил не зможе, так як соціал-демократи і християнські демократи раніше заявляли, що вступати в альянс з правими популістами не мають наміру. Потенційно можлива також коаліція соціал-демократів і Лівої партії.
Всього у виборах брали участь 17 партій і сім кандидатів-одномандатників, які боролися за 71 місце в земельному парламенті - ландтазі. Правом голосу в землі Мекленбург - Передня Померанія володіють 1,3 мільйона громадян Німеччини. 61,6% виборців взяли участь у виборах, що майже на 10% більше, ніж чотири роки тому (51,5%).
Раніше повідомлялося, що у Німеччині зростає популярність правих популістів. На той момент, правопопулистская партія "Альтернатива для Німеччини" стала третьою за популярністю в Німеччині. Її підтримали 13% респондентів.
Брюссельське видання Euobserver писало, що ультраправі Європи заявили про необхідність закрити кордони після терактів у Брюсселі. Депутат Європарламенту від UKIP Майк Хукем заявив, що причиною вибухів в Брюсселі стали правила ЄС про свободу пересування і рішення приймати біженців. Євроскептики з різкою критикою виступають на адресу політики "відкритих дверей".
У січні поточного року британське видання The Financial Times, у свою чергу, зробило невтішний висновок: кінець епохи Меркель не за горами. У статті підкреслюється, що деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року.