Депутат Європарламенту від UKIP Майк Хукем заявив, що причиною вибухів в Брюсселі стали правила ЄС про свободу пересування і рішення приймати біженців. "Я в черговий раз закликають до негайного припинення дії Шенгенської угоди і до відтворення прикордонного контролю і припинення політики "відкритих дверей"", - сказав він.
Популярний голландський політик Герт Вілдерс, яро виступає проти нинішньої європейської міграційної політики, заявив, що атаки показали: необхідно "закрити національні кордони і затримувати всіх джихадистів, яким ми по дурості дозволили повернутися з Сирії".
"Нам потрібна деисламизация Заходу", - сказав він.
Лідер французької ультраправої партії "Національний фронт" Марін Ле Пен сказала: "У мене немає відчуття, що ісламський фундаменталізм в даний час розглядається як загроза". Її племінниця Мерешаль Ле Пен заявила телебаченню, що будь ультраправі при владі, терактів в Парижі можна було б уникнути.
Жиан Марко Сентанайо і Массіміліано Федрига від ультраправої партії "Північна ліг" в Італії заявили, що "інститути ЄС є слабкими, слабкими, беззахисними, оскільки дозволяють відбуватися цим масових вбивств".
Публікація у Twitter прес-секретарем німецького уряду Штеффеном Зайбертом повідомлення із закликом про солідарність з Бельгією зустріла гнівні відповіді. У деяких користувачі звинувачували канцлера Німеччини Ангелу Меркель в тому, що вона пустила в Німеччину ісламістів. "Меркель вітає їх з розпростертими обіймами, і це те, чому все і сталося", - написала одна з користувачів соцмережі.
22 березня близько 8 ранку в аеропорту Брюсселя пролунало два вибухи. Незабаром прогримів вибух біля станції метро Мальбек, неподалік від кварталу з установами Євросоюзу.
В результаті терактів загинули 34 людини, близько 150 отримали поранення. Відповідальність за теракти в Брюсселі взяла на себе терористичне угрупування "Ісламська держава".
23 березня стало відомо, що названі імена виконавців теракту в аеропорту Брюсселя - це громадяни Бельгії брати Ібрагім і Халед Бакраві.