У Нідерландах побільшало налаштованих проти асоціації України з ЄС

Поділитися
У Нідерландах побільшало налаштованих проти асоціації України з ЄС В Нідерландах стало більше тих, хто не хоче, щоб Амстердам ратифікував угоду про асоціацію ЄС з Україною. Ілюстрація © pixabay.com
В цей же час, частка готових підтримати українсько-європейську угоду зросла лише на один відсоток.

Кількість нідерландців, які не хочуть щоб їхня країна ратифікувала угоду про асоціацію між Україною і ЄС, дещо зросла. Згідно з даними соціологічної компанії I&O Research, 44% опитаних виборців у Нідерландах готові проголосувати проти на референдумі, якби він відбувся вже сьогодні

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на голандське видання Volkskrant, нагадуючи, що ще в лютому частка противників угоди складала 38 відсотків. В цей же час, кількість тих, хто збирається підтримати українсько-європейську угоду, за цей час зросла не дуже сильно: з 32% до 33%.

Однак значно менше стало тих, хто ще не визначився. В лютому таких було 30%, а в березні - 23%. Тож якщо врахувати тих, хто не визначився із позицією, 57% опитаних проголосували б проти ратифікації угоди з Україною, а "за" проголосували б 43% відсотки нідерландців.

В цей же час, колишній голандський євродепутат Міхель ван Гултен вважає, що Нідерланди повинні показати, що асоціація України з ЄС не стосується Путіна. Він вважає, що всі аргументи проти угоди "безглузді". Серед противників побутує три міфи: що українці масово приїдуть на заробітки в Нідерланди, що угода про асоціацію дорівнює членству в ЄС, або що ратифікація її означатиме початок війни з Росією. Всі ці вигадки не мають нічого спільного з реальністю.

Референдум щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбудеться 6 квітня. Урядовці Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" і євроскептикам із "Форуму для демократії".

Голова МЗС Берт Кундерс виступив на підтримку асоціації. На його думку, вона сприятиме стабільності в Україні. Остаточне рішення про ратифікацію угоди приймає уряд. Нідерландський референдум має лише консультативний характер і не заблокує тимчасове застосування угоди.

Нідерландські депутати із партії D-66 звернулися до МЗС із проханням перевірити, чи має референдум фінансовий вплив РФ. Парламентарії Шурд Шурдсм і Кейс Верхувен вбачали в аргументах організаторів референдуму постулати російської пропаганди.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський назвав референдум у Нідерландах "прецедентом" в історії ЄС. У випадку негативного результату європейське співтовариство не має подальшого алгоритму дій.

Детальніше про політичні стосунки Нідерландів і України, а також позицію Амстердаму щодо антиросійських санкцій читайте в спецпроекті "Викрадення Європи".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі