Як повідомляє нідерландська газета Financieele Dagblad, про це свідчать останні опитування, які провела компанія I&O спільно з Університетом Твенте. Результати дослідження показали, що проголосувати "за" готові 44,5% нідерландців, хоча раніше так налаштовані були лише 38%.
Водночас прихильники України все ще не переважають. 55,5% досі збираються проголосувати проти ратифікації угоди про асоціацію. Також дослідження показало, що лише 30% опитаних збираються піти на референдум. У дослідженні взяли участь 2550 мешканців Нідерландів. Половина з них відповіли, що уряд країни обов'язково повинен взяти до уваги результати голосування.
У свою чергу, референдум має консультативний характер і остаточне рішення все ж за офіційним Амстердамом. Однак якщо в референдумі візьме участь більше 30% виборців, тоді уряду доведеться розглянути результат референдуму і вирішити, чи ставити ратифікацію українсько-європейської угоди на повторне голосування в парламенті.
Тим часом, у Нідерландах депутати просять перевірити референдум про асоціацію ЄС з Україною на предмет впливу РФ. Також нідерландські депутати хочуть знати, чи правда, що аргументи організаторів референдуму дуже схожі на постулати російської пропаганди, а також якою буде реакція уряду на дану публікацію.
Нагадаємо, що Нідерланди проведуть референдум щодо асоціації України з ЄС 6 квітня. На ньому громадяни країни висловлять свою думку щодо того, чи варто уряду ратифікувати українсько-європейська угоду.
Референдум став можливий після того, як активісти зібрали необхідну кількість підписів. Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і евроскептического мозкового центру "Форум для демократії".
Однак, нідерландський референдум проти асоціації України не заблокує тимчасове застосування угоди - референдум несе консультативний характер: рішення про ратифікацію приймає уряд країни.
Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня 2015 року.