У НАТО розповіли, як Альянс відповість на "ядерну" мілітаризацію Росії

Поділитися
У НАТО розповіли, як Альянс відповість на НАТО готове протистояти ядерним ідеям Росії © news.online.ua
Дії Кремля вже призвели до припинення договору про заборону ракет середньої і малої дальності.

Міністри оборони країн-членів НАТО узгодили пакет політико-військових заходів у відповідь на розміщення Росією нових ядерних ракет, про це генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг сказав під час онлайн-конференції за підсумками першого дня зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу, що проходить у форматі відеоконференції 17-18 червня.

Зокрема, міністри оборони обговорили тему постійно зростаючого і значного арсеналу ракет з ядерним потенціалом Росії, а також відповідні наслідки для безпеки НАТО.

Столтенберг нагадав, що розміщення Росією у 2019 році ракетної системи SSC-8 (нова ракетна система "Новатор 9М729" - ред.) призвело до припинення договору про заборону ракет середньої і малої дальності.

За його словами, нові російські ракети мають подвійне призначення, мобільні, і їх важко виявити.

"Вони можуть досягти європейських міст з невеликим часом для попередження (про їх прибуття – ред.), і вони зменшують граничну межу для застосування ядерної зброї", - сказав Столтенберг.

Також він зазначив, що Росія модернізує свої міжконтинентальні балістичні ракети, відчуває балістичні ракети, запущені з повітря, і розвиває крилаті ракети з ядерними двигунами.

Генсек НАТО підкреслив, що Росія не перший рік займається "безвідповідальною ядерної риторикою, яка спрямована на залякування і погрози країнам-членам НАТО".

"Поведінка Росії дестабілізує і є небезпечною. На сьогоднішній зустрічі міністри обговорили ці виклики і погодили збалансований пакет політичних і військових заходів. Кілька країн-членів повідомили, що вони освоюють нові системи протиповітряної оборони, і зокрема, "Петріот" і SAMP/T", - додав він.

Крім того, міністри оборони погодилися посилити сучасні звичайні види озброєнь.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, який більше не обіймає цю посаду. Він також підтримував вихід США з ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого закінчився в 2009 році. Термін дії СНО-3 закінчується в 2021 році.

Детальніше про те, що означає для європейської безпеки вихід США з чергового договору про контроль над озброєннями, читайте в статті Віктора Константинова "Закрите небо для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі