У НАТО хочуть перевести у бойову готовність більше ядерної зброї

Поділитися
За словами Єнса Столтенберга, вже ведуться перемовини.

НАТО веде переговори, аби розгорнути більшу кількість ядерної зброї на тлі зростаючої загрози з боку Китаю та Росії заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Telegraph. За його словами, блок має показати світові свій ядерний арсенал, аби надіслати пряме повідомлення своїм ворогам.

Столтенберг розповів, що між членами НАТО вже відбувалися живі консультації щодо вилучення ракет зі сховищ та переведення їх у режим бойової готовності. При цьому країни Альянсу закликали до прозорого використання такого засобу стримування.

«Я не вдаватимуся в оперативні подробиці про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а які повинні лишатися на зберіганні, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо», – зазначив Столтенберг.

Очільник Альянсу підкреслив, що ядерна прозорість має бути наріжним каменем стратегії НАТО. Це за його словами потрібно, аби підготувати Альянс до того, що він назвав більш небезпечним світом.

«Прозорість допомагає передати пряме повідомлення про те, що ми, звичайно, є ядерним альянсом. Звісно метою НАТО є світ без ядерної зброї, але поки вона існує, ми залишатимемося ядерним Альянсом. Тому що світ, де Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, є небезпечним світом», – додав Столтенберг.

Генсек Північноатлантичного Альянсу попередив, що Китай, наприклад, інвестує значні кошти у сучасну зброю, включно з ядерною. І за словами Столтенберга, ядерний арсенал КНР може зрости до 1000 боєголовок вже до 2030 року.

«І це означає, що в не дуже віддаленому майбутньому НАТО може зіткнутися з тим, з чим ніколи раніше не стикалося, а це два потенційні супротивники з ядерною енергією – Китай і Росія. Звичайно, це має наслідки», – додав очільник Альянсу.

І США, і Велика Британія передали свої засоби ядерного стримування НАТО, тоді як інші європейські союзники поділяють тягар відповідальності та зберігаючи зброю на своїй території, інвестуючи в системи для її запуску. Кількість ядерних боєприпасів, які можна використати, є цілком секретною. Але, за оцінками, Британія має приблизно 40 з 225 боєголовок, розгорнутих одночасно. У США їх близько 1700 з 3700. Франція, яка є третьою ядерною державою НАТО, не надає Альянсу свій атомний арсенал через давнє рішення зберегти незалежність над власним стримуванням.

«США модернізують свої гравітаційні бомби для ядерних боєголовок, які вони мають у Європі, а європейські союзники модернізують літаки, які будуть призначені для виконання ядерної місії НАТО», – зазначив Столтенберг.

Раніше високопоставлений помічник Білого дому заявив, що Сполученим Штатам, можливо, доведеться розгорнути більше стратегічної ядерної зброї в найближчі роки для стримування зростаючих загроз з боку Росії, Китаю та інших супротивників. Зокрема, Пранай Вадді окреслив зміну політики, спрямовану на тиск на Москву і Пекін, щоб вони відмовилися від закликів США до переговорів про обмеження арсеналів.

Наразі США дотримуються ліміту в 1550 розгорнутих стратегічних ядерних боєголовок, встановленого новим Договором СНО з Росією 2010 року, хоча Москва «призупинила» свою участь у ньому минулого року через підтримку США України - крок, який Вашингтон назвав «юридично недійсним».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі