У МЗС Ірану вже незадоволені резолюцією ООН через санкції

Поділитися
У МЗС Ірану вже незадоволені резолюцією ООН через санкції Іран не хоче відновлення санкцій за порушення
Іран заперечує можливість їхнього продовження через 10 років.

Офіційний представник МЗС Ірану заявив, що по проходженню 10 років санкцій відносно Ірану ООН і країни Заходу нібито не мають права продовжувати обмежувальні заходи, оскільки угода передбачає, що по проходженню 10 років ООН повинна повністю "закрити" іранське питання.

З такою заявою виступив один із заступників міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчи.

За його словами, Іран "не прийме" продовження санкцій з боку ООН по закінченню 10 років з моменту укладення угоди, так як це нібито порушить віденські угоди, передає Reuters.

У той же час, резолюція ООН, заснована на ядерній угоді, узгодженою з Іраном, передбачає продовження санкцій відносно Ірану у випадку, якщо країна порушить угоду.

Напередодні глава Державного департаменту США Джон Керрі вже висловлював стурбованість зміною тону Ірану після укладення угоди, проте на той момент невдоволення виходило від військових і духовних лідерів, а не членів уряду. Так, аятолла Алі Хаменеї відмовився співпрацювати з США з міжнародних питань, а в Революційній гвардії Ірану назвали резолюцію ООН такою, що "порушує червоні лінії для Ірану".

Раніше Керрі заявляв, що вважає угоду з Іраном вибором між дипломатією і війною.

Раніше в липні Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду.

Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки і отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї". У той же час, угода не передбачає закриття жодного ядерного об'єкта Ірану, повідомляють іранські ЗМІ.

Крім того, за їхніми даними, Тегеран отримає можливість "продовжити дослідження і розробку нових моделей центрифуг зі збагачення урану. Як зазначає "Інтерфакс", якщо документ буде прийнятий в такому вигляді, мова буде йти про значну поступку Ірану з боку "шістки", оскільки довгий час це питання було одним з каменів спотикання на переговорах.

Іран, у свою чергу, погодився на продовження санкцій щодо збройового ембарго ООН на 5 років з моменту укладання угоди. Також Іран погодився на інспекцію іранських ядерних та військових об'єктів. У той же час, вони нібито не зможуть інспектувати об'єкти в будь-який момент, а повинні будуть попередити влади Ірану та обґрунтувати візит. Це питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Хоча раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі