За його словами, рахунок Кишинева до Москви може обчислюватись мільярдами доларів.
"Ми маємо намір найняти міжнародну юридичну фірму, щоб підрахувати збитки, завдані у зв'язку з російською присутністю в Придністров'ї протягом 25 років. Рахунок вимірюватиметься мільярдами доларів", - підкреслив Канду.
У бесіді з журналістами Канду заявив про те, що не сумнівається у коректності вживання терміну "окупація". Він також повідомив про те, що, за підрахунками влади Молдови, у Придністров'ї знаходяться дві тисячі російських військових окупантів. Вони проводять спільні навчання з так званою "придністровської армією".
"Росія порушила міжнародне право. Російські військові підрозділи є загрозою для безпеки, оскільки це незаконна військова присутність, така сама, як в Абхазії, Південній Осетії та Східній Україні", - зазначив політик.
Канду також нагадав про те, що влада країни намагаються обговорювати це питання на міжнародному рівні. Голова парламенту Молдови сподівається на те, що його піднімуть в ООН.
Придністров'я, де російськомовне населення становить більшість, проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". У той самий час міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.
У травні минулого року Конституційний суд Молдови ухвалив рішення про те, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету держави. Москва, своєю чергою, засудила такий "несподіваний" і "не дуже дружній" крок.
Детальніше про це читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".