У Молдові відсутні юридичні підстави для проведення дострокових парламентських виборів. Якщо організатори протестів вважають інакше, то вони повинні надати юридично обґрунтований документ.
"Ми обговорили з представниками парламентської коаліції, у тому числі з прем'єр-міністром Павлом Філіпом вимогу учасників антиурядових протестів про оголошення дострокових парламентських виборів. Згідно з Конституцією Молдови, сьогодні немає жодних юридичних підстав для оголошення дострокових виборів", - заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду під час брифінгу в Кишиневі.
Також Канду прокоментував вимогу протестувальників про скасування голосування за затвердження нового молдавського уряду. За словами спікера, прем'єр Філіп був обраний легально, а скасування такого рішення стало б юридичним нонсенсом.
При цьому Канду поставив вимогу організаторам протесту - лідеру соціалістів Ігорю Додону, керівнику "Нашої партії" Ренато Вусатому і очільнику Громадянської платформи "Гідність і правда" Андрію Нестасе - надати юридично обґрунтований документ, якщо такий у них є, на підставі якого у Молдові можуть оголосити дострокові парламентські вибори..
Раніше парламент Молдови підтримав кандидатуру Павла Філіпа на посаду прем'єра країни,також було затверджено склад уряду. Примітно, що парламент ухвалив рішення про затвердження уряду без обговорення. Після цього почалися протести під будівлею парламенту. Протестувальники прорвалися через кордони поліції в парламент. Однак, після цього вони залишили будівлю. Потім стало відомо, що новий уряд Молдови прийняло присягу близько опівночі потай від преси та громадськості.
Детальніше про політичну кризу в Молдові читайте в матеріалі Олексія Коваля "Філіп "не з конопель". Як Молдова обрала новий уряд" для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".