У Молдові до листопада може розвалитися проєвропейська коаліція

Поділитися
У Молдові до листопада може розвалитися проєвропейська коаліція Гімпу погрожує вийти з коаліції © Noi.md
Ліберальна партія незадоволена результатами роботи коаліції.

Ліберальна партія, яка 13-ма депутатами є складовою частиною проєвропейської коаліції в 55 парламентських місць, може до листопада покинути більшість, якщо коаліційна угода не почне виконуватися.

"Ми хочемо переконатися також і в реалізації Угоди про асоціацію з ЄС. Хочемо, щоб було розслідувано до кінця розкрадання мільярдів, щоб винні були віддані правосуддю і відсиділи за це у в'язниці. Крім того, ми будемо наполягати на прийнятті радикальних заходів з боротьби з корупцією. Ми повернулися у владу не заради якихось міністерств, а щоб навести порядок. Якщо нас не почують, то на початку листопада ми вийдемо зі складу альянсу", - заявив глава лібералів Міхай Гімпу в ефірі телеканалу Prime, передає Newsmaker.

За його словами, в нинішній ситуації є ймовірність повторення 2001 року, коли до влади повернулися комуністи і соціалісти.

"В 2001 році люди голосували не за комуністів, а проти тодішньої влади. Замість прогресу в країні все деградувало. У 2009 році до влади прийшли проєвропейські сили, але ситуація все одно не покращилася", - підкреслює лідер лібералів.

На парламентських виборах у Молдові в 2014 році перше і друге місце зайняли соціалісти і комуністи, і тільки третє, четверте і п'яте поділили між собою Ліберально-демократична партія Молдови, Демократична і Ліберальна, завдяки чому їм вдалося із мінімальною перевагою створити коаліцію.

Прем'єр-міністр Молдови Кирилл Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском на ЗМІ. 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови.

Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також призупинив надання грошей Молдові ЄС - до формування Кабміну.

У липні в Молдові заново погодили цю ж проєвропейську коаліцію після відставки уряду Габуріча, новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець.

Детальніше про банківську і політичну кризу, а також інші причини протестів у Молдові читайте у статті "Дзеркала Тижня. Україна" Молдова: в Європу - без олігархів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі