У М’янмі почалися бойові дії

Поділитися
У М’янмі почалися бойові дії
Військові М'янми стріляли з повітря.

Бойові дії почалися у східній частині М’янми неподалік кордону з Таїландом, коли карени атакували армійський пост під час одного з найінтенсивніших зіткнень від початку державного перевороту 1 лютого, пише Reuters.

Каренський національний союз заявив, що ним був захоплений армійський табір на західному березі річки Салуїн. 27 квітня жителі села на тайській стороні річки розповіли, що перед світанком почули сильну стрілянину.

Повідомляється, що військові М'янми завдали удари по повстанцях з повітря.

Тайські військові заявили, що їм не відомо про постраждалих, але 450 жителів тайських сіл були переміщені від кордону в безпечне місце.

Бойові дії відбулися, коли хунта заявила, що розгляне пропозиції АСЕАН з припинення заворушень в М'янмі, але тільки коли буде відновлена ​​стабільність.

Нагадаємо, що 1 лютого в М'янмі військові захопили владу і заарештували президента. Вони влаштували переворот через поразку на виборах. Після цього в країні почалися протести, які тривають і до сьогоднішнього дня. 2 лютого військові М'янми звільнила більшість регіональних міністрів, затриманих під час перевороту 1 лютого.

21 березня лікарі, фармацевти та студенти-медики вийшли на акцію протесту проти військового перевороту в М'янмі.

Протягом 27 березня під час протестів проти перевороту в М'янмі загинули щонайменше 114 людей в 40 містах. Серед загиблих є 13-річна дитина. Правозахисники повідомляють, що з 1 лютого 2021 року, коли військові в М'янмі взяли владу у свої руки, в протестах загинуло не менше 328 осіб.

В ООН засудили насильство в М'янмі, проте в організації не виключають початок громадянської війни. Ситуація з протестами в М'янмі все більше нагадує історію Сирії: етнічні ополченці підтримують народне повстання, а біженці тікають з країни.

27 квітня Сполучені Штати ввели нові санкції щодо М'янми, спрямовані проти двох державних підприємств. Це останнє з ряду каральних акцій Вашингтона, що послідували за військовим переворотом 1 лютого в цій країні Південно-Східної Азії.

Переворот стався в день, який повинен був стати першим в каденції нового парламенту. Військова диктатура була встановлена в М'янмі у 1962 року і протрималася кілька десятиліть. Демократичні перетворення почалися в країні у 2011 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі