Ворогуючі політичні сили Лівії підписали документ про створення уряду єдності. Угоду було підписано в марокканському місті Схират частиною депутатів двох існуючих в країні парламентів та іншими політичними діячами.
"Це тільки початок довгого шляху для Лівії. Підписання - це тільки перший крок, щоб повернути Лівію у правильну колію", - цитує агентство AFP слова спеціального представника генсека ООН по Лівії Мартіна Коблер.
Проте глави обох парламентів країни вже заявили, що угода є нелегітимною, а ті, хто підписав її, представляли тільки себе.
На даний момент в Лівії працюють два кабінети міністрів. Визнаний на міжнародному рівні уряд знаходиться в місті Тобрук, між тим в Тріполі базується інший кабінет міністрів, який представляє ісламістський Загальний національний конгрес.
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловив задоволення у зв'язку з підписанням угоди про створення лівійського уряду єдності, повідомляє прес-служба Альянсу. "Я вітаю підписання політичної угоди лівійськими сторонами (...). Це є значним кроком на шляху до встановлення миру і стабільності для народу Лівії. Я з нетерпінням чекаю реалізації угоди і формування інклюзивного уряду національної єдності", - сказав він.
В ЄС також привітали підписання політичної угоди в Лівії. Верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини назвала це історичним кроком у справі відновлення миру і стабільності і пообіцяла підтримку з боку ЄС майбутньому уряду національної єдності.
Нагадаємо, раніше після багатомісячних мирних переговорів щодо Лівії сторонам конфлікту вдалося домовитися щодо кандидатів на посади в уряді національної єдності. Лівія перебувала в стані громадянського конфлікту з часів повалення режиму диктатора Муамара Каддафі.
У 2011 році під час громадянської війни в Лівії був утворений тимчасовий орган влади – Перехідна національна рада, яка після виборів у 2012 році передала владу Загальному національному конгресу.
У лютому 2014 року військові оголосили про усунення уряду від влади та вимагали розпуску Загального національного конгресу. Частина депутатів конгресу підтримали силовиків і утворили Новий Загальний національний конгрес, який став альтернативним центром влади в країні.
У квітні 2014 року на територію Лівії бойовики проникли "Ісламської держави", які зараз контролюють ряд населених пунктів на півночі країни.
Напередодні повідомлялося, що Великобританія готова почати військову операцію проти "Ісламської держави" у Лівії, оскільки Лондон побоюється, що ісламісти використовують середземноморське узбережжя цієї країни для вчинення нападів на Європу.
Британські міністри закордонних справ і оборони "вкрай стурбовані різким зростанням діяльності ІД та інших екстремістських угруповань в Лівії, і розробляють плани інтервенції з метою усунути загрозу.