У Латвії обирають парламент

Поділитися
У Латвії обирають парламент У Латвії сьогодні парламентські вибори, найбільша підтримка - у проросійської "Злагоди" © rus.tvnet.lv
Найбільша підтримка – у проросійської партії "Злагода".

У Латвії у суботу, 6 жовтня, стартували парламентські вибори, повідомляє "Європейська правда". У виборах до Сейму беруть участь 16 партій і політичних об'єднань країни, згідно з даними опитувань, п'ятивідсотковий бар'єр можуть подолати три політсили, серед яких й проросійські.

Виборчі дільниці й країні відкрилися о 7:00 ранку і працюватимуть до 20:00 вечора. Голосування відбувається за відкритими списками.

На 15%-ву підтримку виборців може розраховувати соціал-демократична партія "Saskana" ("Злагода") мера Риги Ніла Ушакова, яка орієнтована переважно на російського виборця.

На другому місці – центристський альянс чинного президента міністрів (прем'єр-міністра) Латвії Маріса Кучінскіса "Zalo un Zemnieku savieniba", ZZS ("Союз зелених і селян"), який підтримують 9,8% виборців.

Третю за величиною фракцію може отримати популістська партія-новачок "Kam pieder valsts", KPV LV ("Кому належить держава") з підтримкою у 9,3%.

У решти партій замало шансів пройти до Сейму, або ж вони знаходяться у зоні ризику як такі, що навряд чи зможуть подолати 5%-ий бар'єр. Що підвищує шанси на формування коаліції з проросійською "Злагодою". До 2015 року ця політсила співпрацювала з правлячою російською "Єдиною Росією", серед її виборців традиційно - мешканці прикордонних районів країни, що межують з РФ.

Ця ситуація може стати прецедентом, оскільки вперше проросійська партія може перейти з опозиції до влади. На парламентських виборах 2014 року "Злагода" вже перемагала, але не увійшла до коаліції. Після цього партія скоригувала власну риторику щодо відносин з Росією, не визнала анексію нею українського Криму та розірвала угоду про співпрацю з "ЄР".

Раніше депутат Сейму Александрс Кірштейнс ("Національне об'єднання") запропонував розділити Росію на кілька частин за її етнічним складом задля встановлення миру в Європі. "Тільки коли Росія розділиться на менші країни за етнічним складом, військові конфлікти закінчаться і в Європі запанує мир на довгі роки", - наголошував він.

22 березня Сейм Латвії схвалив в остаточному читанні поправки до законів про освіту та загальну освіту щодо поступового переходу до навчання латиською мовою з 2019/20 навчального року. Повний перехід на навчання латиською мовою завершиться 1 вересня 2021 року.

4 липня президент Латвії Раймонд Вейоніс схвалив поправки до закону, які, забороняють приватним вишам реалізовувати навчальні програми російською мовою. Викладати у вишах, як і раніше, можна буде однією з мов Європейського Союзу, у державних – в лише в окремих випадках (для іноземців і учасників програм, передбачених договорами про міжнародну співпрацю).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі