У Конгресі США стурбовані ймовірністю виникнення гонки озброєнь на Близькому Сході

Поділитися
У Конгресі США стурбовані ймовірністю виникнення гонки озброєнь на Близькому Сході Сусіди Ірану можуть почати розробку власної ядерної зброї © nnm.me
Угода з Іраном може дозволити Тегерану створити ядерну зброю, вважає Чебот.

Конгресмен США від Республіканської партії Стів Чебот заявив, що угода щодо ядерної програми Ірану збільшує можливість появи гонки озброєнь на Близькому Сході.

"Багато хто з нас дуже стурбовані можливістю розвитку гонки озброєнь в даному регіоні", - передає слова Чебота агентство Sputnik.

На його думку, близькосхідні союзники США раніше вважали, що позиція Вашингтона щодо нерозповсюдження ядерної зброї була гарантом того, що в гонці озброєння на Близькому Сході немає необхідності".

"Враховуючи угоду, це може не відповідати дійсності", - вважає Стів Чебот.

Він вважає, що досягнута угода ставить Іран "на шлях створення ядерної зброї в перспективі". Конгресмен попередив, що інші країни Перської затоки можуть спробувати убезпечити себе" тим же способом.

Як сказав Чебот, укладання договору з Іраном може призвести до того, що сусідні з ним країни відчують необхідність "не тільки в захисті (своїх територій), але і, можливо, у володінні власною зброєю".

Читайте також: В Ізраїлі назвали ядерну угоду "падінням Заходу перед Іраном"

Раніше Саудівська Аравія пригрозила Ірану у разі використання атомної енергетики не в мирних цілях. Атомна енергетика Ірану повинна використовуватися лише в мирних цілях, а не для створення напруженості в регіоні, що викличе лише відповідні заходи, сказав один з саудівських чиновників.

Учора Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".

Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Дане питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Так, раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

У той же час, заблокувати угоду ще можуть в Конгресі США, де її різко притиковали. Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іранський X-фактор.

Ядерна угода передбачає обмеження Ірану на збагачення урану строком на вісім років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі