У Конгрес США внесли законопроект про прямі вибори президента

Відео
Поділитися
У Конгрес США внесли законопроект про прямі вибори президента Боксер виступила за скасування колегії вибірників © Official homepage of Senator Barbara Boxer
За всю історію США зафіксовано п'ять випадків, коли переможець по голосам виборців не стає президентом.

Сенатор від штату Каліфорнія, демократ Барбара Боксер, яка відкрито підтримувала Гілларі Клінтон на президентських виборах у США, внесла на розгляд сенату (верхня палата парламенту - Конгресу) законопроект про скасування колегії вибірників, повідомляє CNN.

Відповідно до законопроекту, переможець на виборах повинен визначатися за підсумками загальнонародного голосування. Боксер зазначила, що колегія вибірників є катастрофою для демократія.

"За моє життя це вже другі вибори, коли кандидат, який переміг, програє по голосам виборців. Колегія вибірників застаріла і є недемократичною системою, яка не відображає наше сучасне суспільство. Це необхідно змінити. Кожен американець повинен отримати гарантію того, що його голос зарахують", - підкреслила сенатор.

Кандидат на пост президента США від Демократичної партії Гілларі Клінтон випередила республіканця Дональда Трампа за кількістю голосів виборців на виборах президента. Згідно з останніми даними, за Клінтон фактично проголосували понад 59 мільйонів 179 тисяч громадян США, за Трампа - 59 мільйонів 42 тисячі. При цьому Дональд Трамп за підсумками виборів стане новим президентом США.

Це вже п'ятий раз в історії США, коли кандидат переміг у всенародному голосуванні, але не став президентом, програвши відповідно до голосів колегії вибірників. Подібна ситуація була на виборах 2000 року. Тоді президентом США обрали республіканця Джорджа Буша-молодшого, який набрав 47,9% голосів, а його суперник від демократів Альберт Гір набрав 48,4%.

Шанси на прийняття законопроекту Боксер малі. Ініціатива вимагає внесення поправки в Конституцію, в зв'язку з чим вона повинна бути затверджена трьома чвертями американських штатів протягом семи років після прийняття.

Перед виборами, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер зауважував у коментарі для DT.UA, що в разі перемоги Трампа на виборах, американська політика зміниться не лише щодо України, а й щодо Європи і союзників по НАТО.

А експерт Atlantic Council Адріан Каратницький в інтерв'ю для DT.UA сказав, що хоч президент США і має значну владу у формуванні закордонної політики, це не означає, що він не контрольований і може робити все, що заманеться. В Конгресі лишаються "рейганівські яструби" серед республіканців. Вірогідно вони об'єднаються з демократами і будуть стримувати одіозного президента Трампа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі