У Китаї за користування WhatsApp і Instagram почали відключати телефони

Поділитися
У Китаї за користування WhatsApp і Instagram почали відключати телефони Китайцям почали відключати телефони за користування іноземними мессенжерами © The Verge
Блокування абонентів відбувається в китайській провінції Сіньцзян, де проживає найбільше співтовариство мусульман КНР.

Уряд Китаю відключив мобільний зв'язок багатьом жителям провінції Синьцзян, де проживає найбільше співтовариство мусульман КНР, за використання інтернет-фільтрів, що дозволяє обійти заборону на використання ряду західних веб-ресурсів і додатків, повідомляє New York Times.

Для відновлення мобільного зв'язку оператори порадили звернутися в поліцейський відділок.

"У зв'язку з поліцейським повідомленням, ми відключимо ваш номер протягом двох годин, у відповідності з законодавством. Якщо у вас є які-небудь питання, будь ласка, зверніться як можна швидше до відділу кіберзлочинів найближчого поліцейського відділку", - йдеться в текстових повідомленнях, які приходять китайцям до відключення їх від мобільної мережі.

При цьому в поліції одному з користувачів зарубіжного софта підтвердили, що його телефон був відключений через використання програмного забезпечення віртуальних приватних мереж (VPN) для обходу веб-фільтрів, відомих як Великий китайський файрвол, і завантаження іноземних месенджерів, таких як WhatsApp илиTelegram.

За словами іншого учасника подій, він виявився у ділянці за те, що використовував VPN для доступу в Instagram.

Після терактів в Парижі і в зв'язку з активізацією ИГИЛ китайські чиновники заявили, що інтернет для розповсюдження релігійного екстремізму в регіоні. У зв'язку з цим були прийняті відповідні заходи. Варто відзначити, що Сіньцзян є єдиним регіоном в Китаї, де уйгури-мусульмани становлять більшість населення, близько 45%. Протягом багатьох років вони конфліктують з китайським урядом.

Читайте також: У Китаї планують відкрити найбільший у світі центр клонування

Раніше повідомлялося, що Google планує повернутися на китайський ринок. На даний же момент спостерігається парадоксальна ситуація, коли, з одного боку, сервіси Google в Китаї недоступні через "Великого китайського фаєрволу", а з іншого - кожен рік виходить колосальна кількість китайських мобільних пристроїв з Android на борту. За деякими відомостями, Android –пристрої займають більше 70% мобільного ринку Піднебесної.

До цього повідомлялося про те, що Китай офіційно знімає заборону на збір і продаж ігрових приставок. Ігрові приставки були заборонені в 2000 році через боязнь того, що вони 3D-світи, що продукуються ними, будуть негативно впливати на ментальне і фізичне здоров'я дітей. У минулому році Китай дещо послабив заборону, дозволивши виробникам приставок продавати їх у майже 18-кілометровій зоні в Шанхаї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі