"Розвиток в Азії не може обійтися без світу, а процвітання світу неможливо без Азії. Ми багато отримали від глобалізації, але багато і зробили", - заявив віце-прем'єр Китаю Чжан Гаол на Азіатському економічному форумі в Боао, пише "ТАСС".
Він назвав п'ять принципів глобалізації. Перший принцип - прихильність мирному розвитку. "Без мирної обстановки економічна глобалізація - це фікція. Великі держави несуть основну відповідальність за збереження миру, вони повинні підсилити між собою стратегічні контакти, поглибити довіру і поважати інтереси один одного, а не завдавати шкоди регіональної стабільності та стратегічної глобалізації через егоїстичних інтересів", - сказав Чжан Гаол.
"Інноваційний розвиток (другий принцип - ред) - це рушійна сила для росту світової економіки. Ми повинні забезпечити динаміку за рахунок інновацій, реформи, а також поєднувати монетарну політику, структурні реформи та використовувати нові технології", - перерахував віце-прем'єр. Третій принцип - відкритість розвитку. "Ми вважаємо за необхідне просувати створення великого ринку, мережі вільної торгівлі, орієнтованої на весь світ", - розповів віце-прем'єр КНР.
Четвертий принцип - розвиток "спільної насолоди". "Треба звертати увагу на вирішення проблеми незбалансованості та нестабільності отримання та споживання благ у всьому світі. Нам слід допомогти південним країнам взяти участь в індустріальній ланцюжку розвитку глобальної економіки, а також спрямувати зусилля на боротьбу з лихом в деяких країнах", - додав віце-прем'єр.
П'ятий принцип - справедливість і рівність, "Всі країни в торгово-економічному співробітництві повинні брати рівну участь у розвитку світової економіки, саме це допоможе її зростання", - сказав Чжан Гаол.
Раніше повідомлялося, що Китай забезпечує третину зростання глобальної економіки. Детальніше про зміни зовнішньої і внутрішньої політики Китаю читайте у статті Олексія Коваля "Пекін вивіряє курс" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".