У столиці Вірменії Єревані кілька сотень прихильників опозиційного «Руху порятунку батьківщини» заблокували вхід і в'їзд в парламент
Як повідомляє «Радіо Свобода», демонстранти продовжують вимагати відставки прем'єр-міністра Миколи Пашиняна через звільнення начальника Генштабу Оніка Гаспарян. Указ про його звільнення сьогодні, 9 березня, набув чинності.
Також зазначається, що до блокування будівлі між демонстрантами і поліцією сталися сутички і тиснява. В результаті протестувальники змогли зайняти входи і в'їзд в парламент, а також встановити дві там намети. Через нього в'їжджають автомобілі спікера парламенту і прем'єр-міністра.
Лідер РПБ Вазген Манукян заявив, що парламент буде працювати тільки тоді, коли депутати прийдуть приймати рішення про відставку Пашиняна.
У свою чергу координатор протестів Ишхан Сагателян при цьому запевнив, що люди не будуть штурмувати будівлю і заходити всередину. У відповідь поліцейські і спецназ не роблять активних дій.
25 лютого Генштаб Збройних сил Вірменії оприлюднив вимогу відставки прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна й усього уряду, аргументуючи це тим, що рішення влади в кризовий для країни момент не є адекватними. Пашинян звинуватив військових у спробі перевороту і звільнив начальника Генштабу Оніка Гаспаряна.
9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях.
Якщо для Єревана ця угода - можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».