Троє обвинувачених у справі MH17 заочно отримали довічні строки, одного виправдав суд

Відео Доповнено
Поділитися
Троє обвинувачених у справі MH17 заочно отримали довічні строки, одного виправдав суд © 112 Україна
Суд у Гаазі визнав, що літак  збили з підконтрольної російським бойовикам територій та з комплексу, який привезли з РФ.

Літак MH17 Малайзійських авіаліній був збитий у небі над Донбасом ракетою із російської ЗРК «Бук», запущеною з боку Першотравневого, яке на той час контролювали підзвітні Росії сепаратисти, заявив суддя Окружного суду Гааги Хендрік Стейнхаус.

15 листопада у Нідерландах оголошують рішення у справі, розслідування якої тривало понад вісім років. Внаслідок катастрофи загинули 298 людей, пасажирів і членів екіпажу.

Винними у катастрофі суд визнав співробітників ГРУ РФ Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сєргєя Дубинського та українського колаборанта Леоніда Харченка. Усіх трьох заочно засудили до довічного ув'язнення. Ще одного обвинуваченого, Олєга Пулатова суд виправдав.

Суддя Стейнхаус чітко вказав, що з травня 2014 року Росія мала загальний контроль над окупованою територією України, де було утворено так звану «ДНР». На думку суду, війна на Донбасі є неміжнародним військовим конфліктом.

На таке рішення очікували правники, які наголошували, що основним завдання суду у справі MH17 є покарання винних, для чого достатньо встановити факт загального контролю Росії. Щоб покарати агресора у суді, потрібно встановити факт ефективного контролю над тимчасово окупованими територіями.

Справа MH17 є надзвичайно важливою у контексті притягнення агресора до відповідальності. Оскільки є першим серйозним доказом контролю РФ над окупованими територіями Донеччини та Луганщини з 2014 року.

Стейнхаус зазначив, що «Бук» привезли до України з Росії, та відправили на лінію фронту, де його використали бойовики «ДНР», що і стало причиною катастрофи. Після цього комплекс вивезли назад до РФ, щоб у такий спосіб запобігти міжнародному скандалу. Ціллю бойовиків мав стати військовий літак, а не цивільний авіалайнер, який збили помилково, підвтердили судді.

На думку суду, неможливо встановити дії екіпажу ЗРК, як і те, хто саме віддав дав команду про запуск ракети. Водночас суд  вважає, що обвинувачені не були єдиною групою, але мали відношення до застосування ЗРК «Бук». Зокрема, Пулатов займався організацією «коридора», яким «Бук» вивезли, Гіркін віддавав вказівки та вів переговори з «ЛНР» та відповідальними особами в Москві. Активну роль відіграв і Харченко.

Суд відкинув як «непереконливі» заяви російського оборонного концерну «Алмаз-Антей» про те, що літак збили ракетою «Бук» 9М38, останні партії якого були зроблені у 1986 році і виведені з експлуатації в 2011 році.

Нагадаємо, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року

У вересні 2016 року Спільна слідча група з представників правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК «Бук». За рік з’ясувалося, що комплекс належить російській 53-й зенітно-ракетній бригаді, дислокованій в Курську.

11 червня суд Нідерландів визнав трьох російських військових і українського колаборанта винними в умисному збитті літака MH17. Росія власну причетність до трагедії відкидає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі