У Греції невідомі атакували посольство Канади кувалдами і фарбою

Поділитися
У Греції невідомі атакували посольство Канади кувалдами і фарбою У передмісті Афін близько десяти невідомих намагалися розтрощити вхід у посольство Канади
Про постраждалих унаслідок інциденту не повідомляється.

Група невідомих вранці у неділю, 21 жовтня, напала на посольство Канади у передмісті столиці Греції, повідомляє Ekathimerini. Близько десяти осіб, озброєних кувалдами, використовували їх, щоб розбити скло на вході в посольство, й облили його фасад червоною і чорною фарбою. Про постраждалих унаслідок нападу на посольство не повідомляється.

Нападники прибули до будівлі посольства Канади у Халандріоні о 6:10 ранку. Відео з камер спостереження свідчить про те, що вони приїхали на мотоциклах, які припаркували на стоянці найближчого супермаркету за 150 метрів від будівлі посольства. Нападники приховували обличчя.

Охоронці посольства викликали поліцію, у районі нападу правоохоронцями було затримано чоловіка, проте згодом його відпустили.

30 вересня в Македонії відбувся референдум про вступ країни до ЄС і НАТО, а також про перейменування держави. Позитивно на запитання "Чи згодні ви на членство в ЄС і НАТО, приймаючи Угоду між Республікою Македонія та Грецькою Республікою?" відповіли 91,46% громадян. Проти висловилася 5,65%, проте явка на референдумі склала лише 36,91%, що дало ЦВК право визнати його недійсним.

Суперечка про назву Македонії триває понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент Джорґе Іванов відмовився підписати "неконституційну" угода про зміну назви країни на Північну Македонію.

Нагадаємо, 17 червня міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Димитров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

Більше про важливість перейменування Македонії читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) змарнувати історичний шанс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі