У Македонії проголосували за перейменування країни, ЦВК визнав референдум неправочинним

Поділитися
У Македонії проголосували за перейменування країни, ЦВК визнав референдум неправочинним © apostrophe.ua
Для визнання референдуму таким, що відбувся, явка повинна була становити понад 50%. Прийшли майже 37%.

Центральна виборча комісія Македонії обробила 100% результатів референдуму про вступ країни в ЄС і НАТО, а також про перейменування держави. Позитивно на питання "Чи згодні ви на членство в ЄС і НАТО, приймаючи Угоду між Республікою Македонія та Грецькою Республікою?" відповіли 91,46% громадян. Проти висловилася 5,65%, проте явка на референдумі склала всього лише 36,91%, що дало право ЦВК країни визнати його таким, що не відбувся.

Для визнання референдуму таким, що відбувся, явка повинна була скласти більше половини всіх громадян з правом голосу – всього їх в Македонії 1,806 млн осіб, проте прийшли майже 667 тисяч.

Назву країни, яка прописана в Угоді з Грецією, хотіли змінити з "колишня югославська Республіка Македонія" на "Північна Македонія".

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв, у свою чергу, закликавполітиків об'єднатися і спрямувати країну в НАТО і ЄС.

"З більш ніж 600 тисяч голосів "за" воля громадян є явним закликом до депутатів в Асамблеї. Я закликаю всіх відповідальних лідерів об'єднатися навколо курсу Македонії в ЄС і НАТО. Альтернативи немає. Давайте не будемо грати в іграшки з нашої Македонією", - написав Заєв в Twitter.

У цілому євроінтеграцію Македонія підтримали більше громадян, ніж переможців всіх парламентських виборів в історії незалежності країни.

Віце-прем'єр міністр і міністр оборони Радмила Шекеринська заявила про те, що громадяни Македонії провели історичний референдум, на якому понад 91% проголосували "за" прийняття угоди з Грецією про вступ до НАТО і ЄС.

"Політична ідея європейської Македонії отримала більше голосів за будь-якого переможця будь-яких парламентських виборів в історії незалежної Македонії", - цитує Шекиринську сайт уряду країни. "Це заклик до законодавців прийняти повідомлення про результат референдуму і слідувати голосу більшості, а більшість висловили бажання до європейської Македонії, щоб прискорити процеси для можливого членства в НАТО і ЄС, для кращого майбутнього".

Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду.

Нагадаємо, 17 червня міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Дімітров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

Президент Македонії Джорґе Іванов 26 червня відмовився підписати "неконституційну" схвалену парламентом угоду про зміну назви країни на Північну Македонію.

Суперечка про назву Македонії триває понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії до Євросоюзу та НАТО.

Більше про питання перейменування Македонії читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) втратити історичний шанс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі