Референдум щодо перейменування Македонії показав неоднозначні результати - Deutsche Welle

Поділитися
Референдум щодо перейменування Македонії показав неоднозначні результати - Deutsche Welle Велика частина македонців проігнорувала референдум © Instagram
З одного боку, більшість опитаних висловилися за перейменування країни, з іншого - референдум не набрав необхідного порогу явки.

Центральний виборчий комітет Македонії заявив про попередні результати референдуму щодо перейменування країни: після обробки 80% бюлетенів відомо, що 91,2 % учасників підтримали ідею, а 5,86% висловилися проти, пише Deutsche Welle.

Тим не менше, референдум показав неоднозначні результати; незважаючи на такий високий відсоток голосів "за", на дільниці прийшло голосувати лише 35 відсотків з 1,8 мільйона громадян країни, які мають право голосу, тоді як для визнання референдуму таким, що відбувся, у ньому повинні були взяти участь понад 50 відсотків виборців.

Втім, яким би не був результат голосування, підсумки референдуму носять виключно рекомендаційний характер; для прийняття остаточного рішення про перейменування країни знадобляться голоси двох третин парламенту.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заев вже заявив, що парламентарії підтвердять ясно висловлену згоду на перейменування, і назвав "успішним" референдум про вступ Македонії в ЄС і НАТО, який пройшов раніше в той же день, та щодо перейменування країни на Республіку Північна Македонія.

Єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан назвав результати референдуму, який завершився у Македонії, "суттєвою підтримкою Преспанської угоди" з Грецією.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ Греції поставилося до підсумків референдуму насторожено, охарактеризувавши їх як "суперечливі". При цьому Греція поважає рішення тих, хто проголосував, йдеться у заяві установи, яка закликала сторони до "розсудливості", щоб "зберегти динаміку угоди".

Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду.

Нагадаємо, 17 червня міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Дімітров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

Президент Македонії Джорґе Іванов 26 червня відмовився підписати "неконституційну" схвалену парламентом угоду про зміну назви країни на Північну Македонію.

Суперечка про назву Македонії триває понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії до Євросоюзу та НАТО.

Більше про питання перейменування Македонії читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) втратити історичний шанс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі