У Німеччині Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз, а також Соціал-демократична партія, яка входить з ними у "велику" урядову коаліцію досягли домовленостей щодо змін міграційної політики. Як повідомляє DW, основна дискусія розгорнулася навколо біженців, які спочатку реєструвалися в інших країнах ЄС.
Згідно з домовленостями, прийнято рішення щодо прискореного розгляду їхніх справ. До цього моменту мігрантів розміщують у спеціальних місцях, а не розподіляють по комунам. У ході прискореного розгляду планується швидко з'ясувати, яка країна відповідає за мігрантів згідно з Дублінською угодою. Документ передбачає, що розгляд прохань про притулок лягає на країну первісної реєстрації.
"Право на притулок не передбачає право на вибір європейської країни, в якій бажано отримати притулок", - говориться в угоді. Під час розгляду справ не передбачається розгляд питання про те, чи має право мігрант на отримання притулку.
Тих, хто вже подав документи на притулок в інших країнах, також після короткострокового перебування у розташованих неподалік від кордону місцях, вишлють до відповідних країн ЄС, якщо з ними укладені спецугоди. У разі відсутності угод претендентів на статус біженців планується зупиняти на кордоні.
Як повідомляє DW, дії Німеччини стосовно мігрантів будуть можливі за дотримання Дублінської угоди іншими країнами Євросоюзу. Основний потік мігрантів йде через Італію, Іспанію і Грецію. Дві останні країни висловили готовність приймати назад біженців, якщо німецькі правоохоронці на кордоні з Австрією встановлять, що їхні дані вже внесені до загальної бази EURODAC. Італія про свою згоду поки не заявила.
Однак, у транзитних країнах, через які біженці намагаються потрапити до Німеччини, єдності немає. Лідери Австрії, Угорщині, Чехії та Польщі заявили про те, що не прийматимуть назад мігрантів, виселених з Німеччини. Вони також посилаються на Дублінські угоди.
Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Литва, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Португалія і Швеція готові взяти назад мігрантів, які подали у цих країнах заяви на надання притулку, але потім вирішили перебратися до Німеччини.
Нагадаємо, що на саміті в Брюсселі лідери країн Європейського союзу домовилися про єдину політику з прийому біженців. Так, табори для прийому біженців будуть створені в країнах-членах Євросоюзу, які погодяться на це. З цих таборів мігранти будуть розподілятися також тими країнами ЄС, які готові добровільно їх прийняти. Крім того, політики домовилися створити табір для біженців в одній з північноафриканських країн, щоб скоротити потік людей, які прямують через Середземне море.