Таке рішення зумовлене, по поясненню Держради, тим, що протести так званих "жовтих жилетів", які вже кілька місяців поспіль проходять у Франції, давно перейшли межі мирних і становлять загрозу стабільності тих населених пунктів, де вони відбуваються.
Судді з адміністративних справ зазначили, що такі спецзасоби приймаються виключно у відповідності з встановленим регламентом, а жорсткі інструкції МВС виключають їх використання довільно - тільки в ситуації, яка стає критичною. Таким чином, вважає Держрада, застосування подібної зброї поліцейськими правомірне, з урахуванням того, що протести часто стають причиною актів насильства і руйнувань, повідомляє BFM TV.
МВС Франції, який представляли голова національної поліції Ерік Морван та інші чини, зазначив, що за час протестів "жовтих жилетів" з 17 листопада 2018 року пройшло близько 38 тисяч маніфестацій, і всі вони супроводжувалися надмірно активними діями протестувальників. Використано 9228 гумових куль, службове розслідування проводиться стосовно 111 випадків.
Проте адвокати і правозахисники вважають використання такої зброї неприпустимим. За правилами цілитися в голову не можна - тільки у кінцівки або у груди, тоді як безліч протестувальників звернулися в лікарні з травмами очей, а 17 людей навіть стали інвалідами по зору. Адвокати Ліги з прав людини мають намір опротестувати рішення Держради.
2 лютого у Франції очікується нова хвиля протестів "жовтих жилетів". Прихильники заборони гумових куль вважають, що дозвіл їх використовувати не буде сприяти зниженню кількості протестів.
Нагадаємо, 17 листопада у Франції спалахнули протести проти подорожчання палива. У Парижі мітингувальники зводили барикади, палили автомобілі, били вітрини і вдавалися до сутичок з правоохоронцями та групами інших протестувальників.
Детальніше про те, чому "Жовті жилети" вийшли на вулиці французьких міст, читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".