У джунглях М'янми мирні жителі готуються до битви з військовими, які захопили владу – Reuters

Поділитися
У джунглях М'янми мирні жителі готуються до битви з військовими, які захопили владу – Reuters © REUTERS/Stringer
Військове та цивільне протистояння у М'янмі триває вже 78 років. Починаючи з 1948 року у конфлікті загинуло понад 150 тисяч людей.

У секретному таборі в джунглях у штаті Карен на сході М'янми тренер з фітнесу та інші цивільні особи тренуються зі озброєними партизанами, щоб дати відсіч військовому захопленню країни, повідомляє Reuters.

Сховавшись під імпровізованими наметами на віддалених пагорбах неподалік кордону з Таїландом, ці новобранці вчаться заряджати гвинтівки та встановлювати детонатори для саморобних бомб, готуючись до битви з армією, яка захопила владу в країні 1 лютого.

Агентство Reuters зняло рідкісні кадри молодих чоловіків та жінок, які заявили, що залишили роботу у місті, щоб стати партизанами.

Представник військового уряду М'янми не відповів на запит щодо коментарів щодо угруповання та інших сил цивільного захисту по всій країні.

Деякі новобранці заявили, що взяли до рук зброю, бо масові демонстрації після перевороту не змогли стримати військових, які жорстоко придушили протести.

"Взятися за зброю - єдиний вихід для нас", - сказав 34-річний колишній тренер з фітнесу, який не хотів, щоб його ім'я називалося.

На його спині були витатуйовані слова "Свобода вести" та особа поваленого громадянського лідера М'янми Аунг Сан Су Чжі, що затримана під час перевороту та засуджена цього місяця за підбурювання та порушення обмежень щодо коронавірусу.

Рішення викликало міжнародне засудження. Хунта заявила, що це показало, що ніхто не стоїть вище за закон і що судова система "безстороння".

Тренуванням цивільних осіб займається Каренський національний союз, одна з найбільших етнічних озброєних груп у країні, яка висловила солідарність із протестувальниками та дозволила тисячам людей шукати притулку на їхніх територіях.

У каренському національному союзі не відповіли на запити щодо коментарів.

Сотні подібних груп опору виникли по всій країні, вільна коаліція озброєних повстанців, що виступає проти перевороту, і називає себе народними силами оборони.

Один із організаторів тренувань, колишній студентський активіст, сказав, що у його групі бойових навичок брало участь понад 100 молодих цивільних осіб, і регулярно прибувають нові рекрути. Reuters не зміг незалежно підтвердити це.

Вечорами майбутні бійці сидять біля вогнищ та грають на гітарах та скрипках – пережитках минулих життів.

Колишній тренер сказав, що побоюється бою з 300-тисячною армією. Але додав, що єдиний вихід – дати відсіч. "Я хочу пишатися своєю смертю, захищаючи свій народ".

Раніше повідомлялося, що в ООН засудили насильство в М'янмі, проте в організації не виключають початок громадянської війни. Ситуація з протестами у М'янмі все більше нагадує історію Сирії: етнічні ополченці підтримують народне повстання, а біженці тікають із країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі