Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд і помічник президента Росії Владислав Сурков зустрілися в Калінінграді, щоб обговорити виконання Мінський угод. Про це в п'ятницю, 15 січня, повідомив офіційний представник Державного департаменту Джон Кірбі, повідомляє "Голос Америки".
Представник Держдепу зазначив, що на зустрічі обговорюється ситуації на сході України иа необхідність повної імплементації Мінських домовленостей.
"Зустріч помічника держсекретаря Нуланд з помічником президента РФ Сурковим − частина нашої безперервної роботи з РФ, щоб переконатися в повній реалізації мінських домовленостей в тісній координації з іншими учасниками нормандського формату − Україною, ФРН і Францією", - підкреслив Кірбі.
Раніше джерело в МЗС РФ повідомило, що зустріч Нуланд і Суркова проходить у закритому форматі в резиденції президента Росії під Калінінградом.
Зустріч проходить в Калінінграді, тому що Сурков не зміг приїхати до Нуланд у Литву, де вона перебувала останні дні, з-за накладених на нього санкцій.
В ситуації навколо кризи в Україні є кілька аспектів. Це майбутнє тимчасово окупованих з 2014 року територій Донецької і Луганської областей і анексія Криму.
Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Країни Заходу також не визнають анексію Криму і ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".
Бойові дії на сході України тривають з квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинуло понад 9000 осіб.
Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів в Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що в Донбасі немає російських військових, але є "добровольці".
11-12 лютого в Мінську відбулися переговори з врегулювання кризи в Донбасі за участю президента України Петра Порошенка, президента РФ Володимира Путіна, президента Франції Франсуа Олланда і канцлера ФРН Ангели Меркель.
За підсумками переговорів було затверджено комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей. Крім того, ухвалено декларацію лідерів України, Франції, Німеччини і РФ на підтримку цих заходів.
У березні президент США Барак Обама своїм указом продовжив санкції проти РФ, застосовані в 2014 році.
8 червня лідери країн Великої сімки ухвалили рішення пов'язати питання санкцій проти Росії з виконанням нею Мінських домовленостей. За словами Ангели Меркель, санкції у разі необхідності будуть посилені.
Після чого Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії до 31 січня 2016 року і окупованого Криму до 23 червня 2016 року.